رفتن به نوشته‌ها

داده های بزرگ از پوشیدنی های هوشمند می تواند به شناسایی روندهای جدید مربوط به COVID-19 کمک کند

این مطالعه[4] توسط شرکت Huami در ساختن یک مدل پیش بینی کننده با استفاده از داده های بزرگ و الگوریتم های هوش مصنوعی که روش جدیدی برای پیش بینی روندهای اپیدمی برای COVID-19 ارائه می دهد ، پشتیبانی شد.

مطابق با سیاست حفظ حریم خصوصی Huami و سیاست حفظ حریم خصوصی عمومی ، محققان برای جمع آوری داده های مربوط به ضربان قلب ، فعالیت بدنی ، خواب و سایر داده های فیزیولوژیکی مربوط به علائم COVID-19 از پوشیدنی های هوشمند استفاده کردند. برای این منظور داده های حسگر ناشناس از حدود 1.3 میلیون کاربر جمع آوری شد که از اول ژوئیه 2017 تا 8 ژوئیه 2017 اجرا شد. آوریل 2020 دستگاه های Huami از این نوع پس از بررسی های امنیتی مناسب پوشیده شدند. به همه کاربران اطلاع داده شد كه داده های ناشناس آنها به طور بالقوه می تواند برای تحقیقات دانشگاهی مورد استفاده قرار گیرد[5].

تحقیقات نشان داده است که وقتی دمای بدن انسان 1 درجه سانتیگراد افزایش می یابد ، ضربان قلب تقریباً 8.5 ضربان در دقیقه افزایش می یابد[6]. براساس این یافته ، افزایش ضربان قلب ناشی از تب ناشی از COVID-19 یا بیماری های آنفولانزا می تواند به عنوان نقطه شروع برای روشی برای تشخیص ناهنجاری های فیزیولوژیکی استفاده شود.

محققان Huami ضربان قلب در حالت استراحت یک شخص را با 1.5 انحراف استاندارد بالاتر از میانگین شخصی طی 5 روز متوالی و مدت زمان خواب حداقل 0.5 انحراف معیار از میانگین شخصی ، معیار تعیین ناهنجاری در نظر گرفتند.

نتایج تجزیه و تحلیل مدل پیش بینی نشان داد که در شهرهای ذکر شده وجود دارد ووهانپکن شنژن، هیفی و نانجینگ یک دوره شیوع قابل توجهی در منحنی پیش بینی نرخ عفونت برای هر شهر وجود داشت که مربوط به شیوع واقعی اپیدمی در آن شهر بود.

به عنوان مثال ووهان نرخ عفونت پیش بینی شده توسط مدل به 28 ژانویه رسید ، در حالی که موارد تازه تایید شده در ووهان در 7 فوریه با نزدیک به 2،000 نفر به اوج خود رسید. اوج پیش بینی شده در میزان عفونت 10 روز قبل از زمان اوج رسما گزارش شده است.

با توجه به تأخیر بین عفونت COVID-19 و شروع علائم و تشخیص ، نتایج حاصل از مدل نیز با نتایج یک مطالعه گذشته نگر COVID-19 که توسط مرکز کنترل بیماری های چین انجام شده است ، سازگار است.[7].

تلاش های بیشتر در جهت COVID-19 و مدیریت بهداشت

علاوه بر تحقیقات دانشگاهی Huami ، این شرکت همچنین برنامه Connect Health with Technology را ادامه داد و هوامی در طول شیوع کورو ویروس تجهیزات و تجهیزات پزشکی به ارزش 11.5 میلیون RMB دریافت کرد اهدا کرد

Amazfit ، یک برند خاص Huami ، برای کمک به مدیریت بهداشت جهانی و پیشگیری از بیماری همه گیر ، روی ماسک صورت شفاف N95 موسوم به Amazfit AERI کار خود را آغاز کرد. مفهوم محصول با یک پوشش محافظ ضد مه و شفاف مشخص می شود. در نتیجه ، بیان صورت پوشنده نیز با یک ماسک قابل مشاهده است ، که مسافت اجتماعی را تسهیل می کند و پوشنده را قادر می سازد گوشی هوشمند خود را با تشخیص صورت باز کند. Amazfit AERI نوآورانه ، خود تمیز کننده است و می تواند برای چند هفته پوشیده شود. در ماه آوریل ساعت هوشمند آوانگارد Amazfit X با صفحه خمیده AMOLED و طراحی بدون دکمه از طریق جمع آوری جمعیت به بازار عرضه شد تا کاربران بتوانند از تجربیات بهبود یافته بهره مند شوند.

Huami همچنین برای مبارزه با COVID-19 با مرکز تحقیقات بالینی ملی بیماری تنفسی (NCRCRD) و موسسه نوآوری پزشکی گوانگدونگ نانشان به سرپرستی دکتر شریک همکاری کرد. Nanshan Zhong یک آزمایشگاه مشترک برای پوشیدنی های هوشمند راه اندازی کرد. با استفاده از فناوری Huami برای پوشیدنی های هوشمند و الگوریتم های رایانه ای قدرتمند ، آزمایشگاه بیماران بهبود یافته COVID-19 برای کمک به مراقبت های بعدی از طریق بستر داده بزرگ NCRCRD است.

[1] مدل سازی شناختی سیستم های فشرده داده های چند حالته برای کاربردهای طبیعت و جامعه (COMDICS)

[2] دینامیک گسسته در طبیعت و جامعه https://www.hindawi.com/journals/ddns/2020/6152041

[3] پوشیدنی Huami یک وسیله پزشکی نیستند و برای استفاده در تشخیص یا پایش بیماری در نظر گرفته نشده اند.

[4] دسترسی به داده ها: داده های حسگر مربوطه به دلایل محافظت از داده های کاربر قابل انتقال نیستند. برای اهداف دانشگاهی ، آمار منطقه ای ناشناس می تواند پس از مشاوره رد و بدل شود.
تضاد منافع: نویسندگان اظهار داشتند که هیچگونه تضاد منافعی در رابطه با انتشار این اثر وجود ندارد.

[5] به نقل از https://www.hindawi.com/journals/ddns/2020/6152041

[6] طبق مطالعه در مورد تب و ضربان قلب ، L. Faust ، K. Feldman ، SM Mattingly و همکاران ، “انحرافات از زمان خواب طبیعی با افزایش کوتاه مدت در ضربان قلب در حال استراحت همراه است” ، Npj Digital Medicine ، جلد 3 ، شماره. 1 ، صص 1-9 ، 2020.

[7] مجله پزشکی New England (NEJM): https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2001316

عکس: https://mma.prnewswire.com/media/1169895/1.jpg

لینک های مربوطه

www.huami.com

منبع هوامی

منتشر شده در جدید ترین اخبار

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.