رفتن به نوشته‌ها

کویت COVID-19 بررسی اثرات تجاری نشان می دهد 45 درصد از مشاغل از فوریه تعطیل شده اند

1. نرخ تعطیلی مشاغل زیاد است ، انتظار می رود بسته شدن بیشتر باشد

تا به امروز ، 45٪ از پاسخ دهندگان مشاغل خود را متوقف کرده یا تعطیل کرده اند. 26٪ دیگر در آستانه فروپاشی پس از کاهش درآمدشان بیش از 80٪ است. با یک پارلمان کامل که در آن تصویب شده است کویت بر یازدهم ماه مه، بسته شدن های بیشتری پیش بینی می شود

2. تأخیر در قانون موجب تخطی از قوانین موجود به اعمال بقا شد

در یک عمل ناامید بقا ، 32٪ از پاسخ دهندگان ساعت یا حقوق کارمندان را در نقض آشکار تنظیم کرده اند کویت قانون کار. در حال حاضر 15٪ به جای انتظار برای تصویب قانون ، اخراج کارمندان را آغاز کرده اند کویت وارد ماه سوم بحران می شود.

3. مغازه ها بسته شده ، هزینه ها باقی مانده و پشتیبانی دولت غایب است

اکنون در ماه سوم فشار سرمایه در گردش ، 56٪ از صاحبان مشاغل / مدیران عامل می گویند که آنها نمی توانند هزینه های ثابت خود را تحت دو وضع موجود جدید برای دو ماه دیگر پوشش دهند.

4- بیشترین بخش های تحت تأثیر تا به امروز خدمات خرده فروشی ، پیمانکاری و خدمات حرفه ای هستند (اندازه گیری شده توسط افت درآمد و وضعیت عملکرد)

بررسی اثرات اقتصادی کویت (KBIS) بینش اصلی 498 مشاغل کویت را که در سال 2019 در 13 بخش مختلف سودآور بودند ، جمع آوری کرد و تصمیم گیری هایی را برای این امر فراهم می کند تا جهت درک بهتر تصمیمات سیاسی پیرامون آینده و پایداری اقتصاد کویت را در یک پست ارائه دهند. -COVID-19 محیط. این نظرسنجی توزیع شد بین 24 آوریل و 28 آوریل 2020در طی یک دوره عبوری جزئی و قبل از آنکه قفل کامل اعلام شود ، عملیاتی شد 11 مه سال 2020. از پاسخ دهندگان در مورد تغییر عملکردهای تحت عنوان COVID-19 ، پیش بینی های آنها در مورد چشم انداز مشاغل و ارزیابی آنها از پاسخ و مسئولیت دولت کویت در هنگام وقوع سؤال پرسیده شد.

“این دوره دشوار برای بخش خصوصی است کویت، زیرا آنها اقدامات دردناک بسیاری را برای آب و هوای تأثیر اقتصادی کوتاه مدت انجام داده اند. “، گفت مدیر ارتباطات BPR و پیشگام این گزارش ، محمد الموتوا. وی گفت: “هدف این تحقیق ، ایجاد گفتگو در مورد تأثیر COVID-19 بر مشاغل محلی با حقایق و اعداد برای کمک به صاحبان مشاغل و سیاستگذاران در آگاه ماندن و پیمایش از منظر اقتصادی فعلی و آینده است.”

وقتی از چشم انداز خود در مورد بهبود بازار سؤال می شود ، 45٪ از دارندگان مشاغل كویتی انتظار دارند فعالیت اقتصادی آهسته تر به سال 2021 تمدید شود. در حالی كه 52٪ گفتند كه بازگشت دو سال به طول خواهد انجامید تا درآمد به سطح 2019 بازگردد.

در این بررسی همچنین مشخص شد که تنها 15٪ صاحبان مشاغل کاملاً از بسته تحریک اقتصادی اعلام شده توسط دولت کویت آگاه هستند و 81٪ از پاسخ دهندگان گفتند که سیاست های فعلی دولت برای سؤالاتشان مضر است وقتی از آنها خواسته می شود احساسات خود را نسبت به اداره دولت انجام دهند. اقتصاد.

KBIS همچنین برای 13 بخش مختلف در سراسر اقتصاد ، تجزیه و تحلیل اختصاصی بخش را انجام داد تا به بررسی موضوعات متضاد بپردازد و موارد زیر را آزار دهنده ترین دانست:

  • 36٪ از خرده فروشی عملیات را به حالت تعلیق درآورده اند ، در حالی که 46٪ از درآمد آنها بیش از 50٪ کاهش داشته است اما هنوز هنگام انجام این نظرسنجی کار می کردند
  • 39٪ از ساخت و ساز ، پیمانکاری ، معماری عملیات را به حالت تعلیق درآورده اند ، در حالی که 31٪ از درآمد آنها بیش از 80٪ کاهش یافته است اما همچنان که این نظرسنجی انجام شده بود ، کار می کردند
  • 46٪ از خدمات حرفه ای عملیات را به حالت تعلیق درآورده اند ، در حالی که 37٪ از درآمد آنها بیش از 50٪ افت داشته است اما هنوز هنگام انجام این نظر سنجی عملکرد داشتند

آلموتاوا در پایان گفت: اکنون بیش از هر زمان دیگری صدایی به این مشاغل داده می شود که همچنان در میان سیاست های قفل شونده رنج می برند بسیار مهم است ، زیرا 45 درصد مشاغل عملیات متوقف شده را در حالی انجام می دهند که 61 درصد از تخلیه سرمایه در گردش رنج می برند ، اکثر آنها. که انتظار نمی رود 2 ماه دیگر طول بکشد. فضای کسب و کار همانطور که می دانیم با تغییرات بی سابقه و مداوم روبرو می شود و با اجرای قفل کامل ، پیش بینی می کنیم وضعیت های بدتری را در چند ماه آینده بدست آوریم. این گزارش به گفتگوی ملی کمک می کند و به سیاستگذاران اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری به موقع و سازنده مجهز می کند. “

درباره روابط عمومی بنسیری

روابط عمومی بنزیری در سال 2008 و در آستانه بحران مالی جهانی تأسیس شد ، یک شرکت ارتباطی مستقل و مستقر در کویت که در ارتباطات مالی و سیاسی تخصص دارد. سبد مشتری این شرکت شامل تولید کنندگان و توزیع کنندگان مواد غذایی و FMCG ، پروژه های ساخت و ساز برجسته ، بانک های سرمایه گذاری و مدیران دارایی ، بانکداری خرده فروشی و اشخاص دولتی است.

توییتر / اینستاگرام / LinkedIn:Bensirri

برای بارگیری بررسی اثرات تجاری در کویت ، لطفا به سایت kuwaitimpact.com مراجعه کنید

برای سوالات رسانه ای:

نوف المازیدی | بنزیری PR | [email protected] | +965 9690 4997

فاواز آل سیری ، +965 (0) 66622448 ، [email protected]

SOURCE Bensirri روابط عمومی bensirri.com

منتشر شده در جدید ترین اخبار

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.