رفتن به نوشته‌ها

تحقیقات جدید نوید و خطرات فناوری دیجیتال را نشان می دهد

بالتیمور، 15 مه 2020 / PRNewswire / – فن آوری های دیجیتال به عنوان وسیله ای برای دسترسی بیماران به اطلاعات بهداشتی و خدمات درمانی به ویژه در ماه های اخیر در حال ظهور هستند. چکیده های جدید منتشر شده در سال جاری در مجله ارولوژی® هنگام مدیریت شرایط بهداشتی ، مزایا و خطرات استفاده از فناوری را برجسته کنید. این خلاصه ها در یک رویداد ویژه برای رسانه ها ارائه می شود جمعه 15 اردیبهشت در 10:00. تعدیل شده توسط عضو کمیته رسانه های عمومی AUA دکتر استیسی لوب. چکیده های زیر در این جلسه مهم برجسته خواهد شد:

Telehealth Urologic: جایگزینی یا گسترش؟ (# MP02-15): اختلال در ارتباط با سلامتی در عمل پزشکی به سرعت در حال گسترش است ، اما تأثیر بازدیدهای ویدئویی بر میزان تجدید نظر ناشناخته است. محققان در میشیگان بررسی میزان بررسی مجدد 30 روزه برای بیمارانی که از راه دور در مقابل افرادی که از مراقبت های حضوری در یک کلینیک مستقر در بیمارستان استفاده کرده اند ، برای تعیین اینکه آیا ویزیت های مجازی منجر به افزایش خدمات شده است ، بررسی شده و هیچ اختلاف آماری بین دو گروه وجود ندارد. این داده ها نشان می دهد که ویزیت های ویدئویی می تواند جایگزین موثری برای ویزیت های کلینیک های سنتی برای طیف گسترده ای از شرایط ارولوژیک باشد ، و گسترش گسترده خدمات مقدماتی از طریق پرداخت کنندگان ممکن است لزوماً باعث افزایش استفاده از خدمات درمانی نشود.

استفاده از eConsult در Urology (# PD32-08): براساس مطالعه چند موسسه ای از محققان در eConsult ، گزینه جایگزینی برای ویزیت های کلینیکی حضوری سنتی برای برخی از تشخیص ها است. میشیگان، کالیفرنیا، واشنگتن و نیویورک، که به بررسی کارآیی خدمات تلفنی ناهمزمان ، اندازه گیری نرخ تبدیل (توصیه برای ارزیابی در کلینیک) ، زمان تکمیل ، زمان پاسخ پزشک و مقوله تشخیص پرداخته است. به نظر می رسد که eConsults مصلحت اندیشی است که اکثر سوالات کمتر از 20 دقیقه برای حل (9/96 درصد) و پاسخ های ارسال شده در یک روز یا کمتر (1/82 درصد) به طول می انجامند.

ارزیابی اطلاعات غلط از اختلال عملکرد نعوظ به دنبال پروتکل رادیکال در YouTube (# PD-09-12): علیرغم محبوبیت YouTube ، اطلاعات نادرست بسیار شایع است و نگرانی های خاصی را ایجاد می کند ، به خصوص هنگامی که فیلم های آنلاین توسط بیماران برای به دست آوردن اطلاعات درمانی استفاده می شود. در این مطالعه ، محققان کیفیت و صحت بیش از 80 فیلم برتر YouTube را درباره موضوعات اختلال نعوظ پس از جراحی سرطان پروستات ارزیابی کرده و دریافتند که 20 درصد از فیلم ها حاوی اظهارات نادرست هستند و ضعیف در برابر معیارهای معتبر کیفیت DISCERN برای اطلاعات سلامت پزشکی قرار گرفتند. برای مصرف کنندگان

اخبار جعلی درباره سرطان پروستات: تمایز الگوهای زبانی در فیلم های آنلاین نادرست (# MP64-02): اگرچه این رایج ترین بستر اجتماعی برای محتوای ویدیو است ، اما فیلم های YouTube نشان داده شده است که دارای محتوای نادرست یا مغرضانه هستند. در این مطالعه میان رشته ای ، همکاری ارولوژیست ها و دانشمندان علوم رایانه ای ، مدل زبانی را با استفاده از زبان سرطان پروستات که در نشریات پزشکی استفاده می شود ، برای تهیه یک الگوریتم یادگیری ، آموزش داد ، که از آن پس برای بررسی سرگشتگی زبان بین ویدیوهای معتبر و نادرست YouTube استفاده شد. سرطان پروستات. این الگوریتم نشان داد که فیلمهای معتبر شناخته شده دارای سرزنش زبان کمتر هستند ، نشان می دهد که الگوریتم های یادگیری ممکن است روشی برای کمک به شناسایی محتوای ویدیوی معتبر آنلاین در مورد سرطان پروستات و سایر شرایط سلامتی باشد.

وی گفت: “استفاده از فناوری دیجیتال برای ارتباطات ارولوژی اخیراً منفجر شده است ، به خصوص در زمان همه گیری COVID19. از طرف مثبت ، این مطالعات امکان سنجی از راه دور برای مدیریت انواع شرایط ارولوژی را تأیید می کنند ، و می توان از مشاوره الکترونیکی برای تسریع استفاده کرد. مشاوره اورولوژی توسط ارائه دهندگان مراقبت های اولیه ، “دکتر لوئب گفت. وی ادامه داد: برعکس ، بیماران باید در مورد صحت اطلاعات ارولوژیک به دست آمده از طریق شبکه های رسانه های اجتماعی مانند یوتیوب احتیاط کنند.در آینده ممکن است روش های خودکار تولید شود تا به کیفیت و کیفیت محتوای آنلاین کمک کند. در ضمن مصرف کنندگان بهداشت باید با دقت عمل کنند. منبع و تاریخ اطلاعات آنلاین را مرور کنید و در مورد گزینه های مدیریت با یک متخصص بهداشت صحبت کنید. ”

درباره انجمن ارولوژی آمریکا: در سال 1902 تأسیس و مقر آن در نزدیکی بالتیمور است ، مریلند، انجمن ارولوژی آمریکا یک پیشرو برجسته برای تخصص ارولوژی است و نزدیک به 22000 عضو در سراسر جهان دارد. AUA یک انجمن ارولوژی برتر است و از جامعه ارولوژی پشتیبانی می کند ، زیرا ماموریت خود را برای ارتقاء بالاترین استانداردهای مراقبت از ارولوژیک از طریق آموزش ، تحقیق و تدوین سیاست مراقبت از سلامت دنبال می کند.

PD09-12

ارزیابی نادرست از اطلاعات برای عملکرد نعوظ به دنبال آزمایش رادیکال در YouTube

زید شوون، هیتن پاتل، مایکل بیلز، جوزف شایب ، ریدوان علم، کریستین پاولوویچ

مقدمه: مطالعات اخیر یوتیوب را به عنوان یک منبع آموزشی پر کاربرد برای بیماران مبتلا به سرطان پروستات که اغلب مملو از اطلاعات نادرست است ، برجسته کرده است. ما به دنبال توصیف محتوای و کیفیت منابع در دسترس بیماران در YouTube در مورد اختلال نعوظ (ED) به دنبال پروستاتکتومی رادیکال (RP) هستیم که ممکن است به شدت تحت تأثیر انتظارات و اقدامات بعد از عمل آنها باشد.

مواد و روش ها: ما در 100 فیلم اول YouTube با استفاده از معیارهای جستجوی پروستاتکتومی رادیکال و اختلال نعوظ یک ارزیابی کامل انجام دادیم. ما ناشران ، محتوای فیلم ها را مشخص کردیم و با تعیین تعدادی از عبارات دروغین و همچنین با استفاده از معیارهای معتبر کیفیت DISCERN برای اطلاعات سلامت پزشکی برای مصرف کنندگان ، کیفیت اطلاعات را به دست آوردیم.

نتایج: از 100 فیلم اول YouTube متوالی ، 19 فیلم به دلیل عدم ارتباط با ED یا RP حذف شدند. فیلم ها توسط 529428 کاربر مشاهده شد که میانگین آنها 22.1 انگشت شست به بالا و 1.8 شست پایین بود. 44.4٪ (36/81) از فیلم ها توسط سیستم های بیمارستانی منتشر شده اند ، به ترتیب 9.8٪ و 3.7٪ از فیلم ها توسط شرکت ها یا گروه های وکالت منتشر شده اند. 2/3 از فیلم ها دارای MD هستند ، با این حال 59.3٪ (32/54) در حال ارتقاء عملکرد یا نهاد خود بودند. اظهارات کاذب در 20٪ (16/81) از فیلم ها ساخته شده است. برای مشاوره بیمار ، فقط 12.3٪ از فیلمها میزان انتظار از ED را بعد از RP که بین 10-100٪ بود ذکر کردند. 4/28٪ از فیلم ها در مورد کمبود اعصاب اظهار نظر کرده اند و 3/17٪ از بازگشت عملکرد به مرور زمان اذعان داشتند که معمولاً در 24 ماه نقل می شود. با کمال تعجب ، تعداد زیادی فیلم (22.2٪) توانبخشی آلت تناسلی را به عنوان روشی ثابت برای حفظ و بازیابی نعوظ تأیید کردند. نمرات میانگین DISCERN 29 (IQR 21-40) از حداکثر نمره 80 بود. هیچ ارتباطی بین نمره DISCERN و اظهارات دروغین ، منبع فیلم ها از جمله موسسات پزشکی ، دیدگاه کاربر یا حضور MD وجود ندارد.

نتیجه گیری: کیفیت فیلم های YouTube در مورد ED پس از RP پایین بود و با مقدار قابل توجهی از اظهارات دروغین و اطلاعات خود تبلیغی به بیش از نیم میلیون بیننده رسید. برای اطمینان از منابع آموزشی دقیق و متوازن در مورد عملکرد نعوظ پس از پروتز رادیکال ، منابع با کیفیت بهتری لازم است.

منبع تأمین بودجه: هیچ یک

MP64-02

اخبار جعلی درباره سرطان پروستات: تمایز الگوهای زبانی در فیلم های آنلاین نادرست

ورونیکا پرز-روزاس، اشکان کاظمی، Rada Mihalcea، Rui هو، ناتالیا بایرن، استیسی لوب

مقدمه: YouTube متداول ترین پلتفرم رسانه های اجتماعی است ایالات متحده. ما قبلاً گزارش داده بودیم که بیشترین 150 فیلم برتر در مورد سرطان پروستات در YouTube حاوی محتوای بالقوه مغرضانه و / یا ناصحیح در بخش ویدیو یا نظرات است. نگران کننده این است که فیلم های با کیفیت پایین جذابیت بیشتری بیننده دارند. از آنجا که از نظر منطقی امکان پذیر نیست که متخصصان پزشکی بتوانند مقدار زیادی از محتوای آنلاین در مورد سرطان پروستات را بررسی کنند ، هدف ما تهیه راه حل های خودکار برای شناسایی اطلاعات نادرست است.

مواد و روش ها: از طریق همکاری بین رشته ای بین متخصصین ارولوژی و دانشمندان رایانه ، ما مجموعه داده جدیدی از 250 فیلم سرطان پروستات YouTube را معرفی کردیم که به عنوان اطلاعات نادرست در برابر قابل اعتماد حاشیه نویسی شدند. اول ، ما تفاوت های محتوا بین فیلم های نادرست و قابل اعتماد را در مقایسه با نشریات پزشکی در مورد سرطان پروستات اندازه گیری کردیم. برای این تجزیه و تحلیل ، ما از 354 انتشار در مجموعه داده دسترسی آزاد مرکزی PubMed تحت عناوین پروستات ، سرطان پروستات ، سرطان پروستات و بیماریهای پروستات برای آموزش یک مدل زبان سرطان پروستات bigram استفاده کردیم. ما سپس سرگشتگی هر متن فیلم را با توجه به مدل زبان سرطان پروستات به عنوان شاخص میزان ارتباط محتوای ویدیو به زبان قابل اعتماد در سرطان پروستات اندازه گیری کردیم. سرگشتگی یک معیار استاندارد از متناسب بودن مدل زبان است ، که در آن مقادیر سرزنش پایین با مناسب بودن زبان در ارتباط است. از آزمون من ویتنی برای مقایسه سرخوردگی بین فیلمهای معتبر و غیراخلاقی YouTube استفاده شد. یادگیری ماشینی در یک سری آزمایشات برای متمایز کردن اعتماد به نفس از فیلمهای نادرست بر اساس ویژگی های فرا داده ، زبان و آکوستیک مورد استفاده قرار گرفت.

نتایج: با استفاده از الگوی زبان مشتق شده از انتشارات سرطان پروستات در PubMed Central ، دریافتیم که فیلم های معتبر YouTube در مورد سرطان پروستات از مقادیر سرقت به طور قابل توجهی پایین تر از فیلم های نادرست (1733 در مقابل 7033 ، P <0.001) بودند. الگوریتم اولیه ما با استفاده از ترکیبی از ویژگیهای داده متاوتیک ، زبانی و صوتی YouTube می تواند در مقابل فیلم های YouTube نادرست در مورد سرطان پروستات با دقت 74٪ قابل اعتماد باشد.

نتیجه گیری: مقدار زیادی از محتوای نادرست در مورد سرطان پروستات در YouTube وجود دارد. نتایج ما نشان می دهد که زبان مورد استفاده در فیلم های معتبر در مورد سرطان پروستات به ادبیات منتشر شده سرطان پروستات نزدیکتر است. در آینده ، تشخیص خودکار اطلاعات غلط از طریق الگوریتم های یادگیری ماشین ممکن است یک راه حل مقیاس پذیر برای کمک به مردم در شناسایی محتوای آنلاین قابل اعتماد در مورد سرطان پروستات و سایر شرایط بهداشتی فراهم کند.

منبع تأمین بودجه: SL توسط بنیاد سرطان پروستات و بنیاد خانواده ادوارد بلانک و شارون کاسلو-بلوک پشتیبانی می شود.

MP02-15

Telehealth Urologic: جایگزینی یا گسترش؟

خوان آندینو، پارت شاه، ویلیام رابرتز، آلون وایزر، جیمز دوپری، تاد مورگان، استنلی موکوندی ، چاد الیوموتیل

مقدمه: در حالی که شرکت های بیمه به طور فزاینده ای خدمات ارائه دهنده خدمات از راه دور ، مانند ویزیت ویدئویی را پوشش می دهند ، و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به طور فزاینده ای از این روش های ارائه خدمات درمانی استفاده می کنند ، تأثیر ویزیت های ویدئویی بر هزینه و کیفیت تا حد زیادی ناشناخته است. یک سوال مهم این است که آیا ویزیت ویدئویی می تواند به عنوان جایگزینی برای مراقبت های حضوری باشد یا اینکه استفاده از ویزیت های ویدئویی منجر به ویزیت های اضافی در داخل شخص خواهد شد (یعنی گسترش استفاده از مراقبت های بهداشتی).

مواد و روش ها: ما 141 بازدید مداوم و ویدیویی با بیمار را مرور کردیم که با چهار متخصص ارولوژی در موسسه ما انجام شد. سپس 141 بازدید از کلینیک بیمار مستقر به طور تصادفی نمونه برداری شد تا به عنوان گروه مقایسه ما خدمت کنند. پس از ارزیابی جمعیت شناختی اولیه بیماران در دو گروه ، ما با مقایسه تعداد ویزیت های اضافی (یعنی بررسی مجدد) که در 30 سال انجام شد ، تعیین کردیم که آیا ویزیت های ویدئویی به عنوان جایگزینی برای مراقبت های حضوری یا به عنوان گسترش خدمات مراقبت های بهداشتی خدمت می کنند. روز از هر نوع برخورد.

نتایج: هیچ تفاوتی در میزان مراجعه مجدد بعد از ویزیت ویدئویی (4٪ ، 6 نفر) در مقایسه با مراجعه به کلینیک (6٪ ، 9 نفر = 9 و 42/0 = p) وجود نداشت. بیمارانی که از طریق ویزیت ویدئویی دیده می شدند ، جوان تر بودند (54.9 در مقابل 62.7 سال ، 001/0> p). تفاوت در فاصله از بیمارستان (72 در مقابل 64.5 مایل ، P = 0.65) و درآمد متوسط ​​($ 51،402 در مقابل 53،239 دلار46/0 = p) از نظر آماری معنی دار نبود. شایعترین تشخیصی که از طریق ملاقاتهای ویدئویی ارزیابی شده است ، شامل urolithiasis (38٪) ، بدخیمی کلیه یا دستگاه فوقانی (18٪) ، و پس از آن افزایش PSA (10٪) ، سرطان پروستات (7٪) و مشکلات تخلیه (7٪) است.

نتیجه گیری: ویزیت های ویدئویی به عنوان جایگزینی برای ویزیت های کلینیک های سنتی استفاده شده و توسط بیماران با طیف گسترده ای از شرایط ارولوژیک مورد استفاده قرار می گرفت. این یافته ها نشان می دهد که گسترش پوشش از راه دور همزمان پزشکی توسط پرداخت کنندگان خصوصی ممکن است لزوماً باعث افزایش استفاده از خدمات درمانی نمی شود.

منبع تأمین بودجه: هیچ یک

PD32-08

استفاده از eConsult در اورولوژی

آدام گادینسکی، میلان پاتل، الكساندر بل، کارا واتس، آنوبل ادیشو، کلر یانگ، چاد الیوموتیل

مقدمه: eConsult نوعی از تسکین دهنده ارتباط از راه دور است که به موجب آن یک ارائه دهنده مراقبت های اولیه از مشاوره الکترونیکی با یک متخصص برای جایگزینی ویزیت درمانگاه درخواست می کند. در حالی که eConsult با موفقیت در تخصصهای پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است ، استفاده از eConsult در ارولوژی نسبتاً غیر مشخص است.

مواد و روش ها: چهار موسسه دانشگاهی در مطالعه ما مشارکت داشته اند: دانشگاه میشیگان در آن آربر، دانشگاه کالیفرنیا-سانفرانسیسکو، دانشگاه واشنگتن، و مرکز پزشکی Montefiore. ما کلیه eConsult های اورولوژی را که از آغاز برنامه خود تا آگوست 2019 انجام شده اند ، در هر مؤسسه قرار دادیم. وقتی اورولوژیست بررسی کننده به جای پاسخ الکترونیکی به سؤال بالینی ، توصیه کرد ارزیابی کامل در کلینیک باشد. ما نرخ تبدیل eConsult ، زمان تکمیل ، زمان پاسخ توسط پزشکان و مقولات تشخیص را گزارش می کنیم.

نتایج: در مجموع 462 eConsult ارولوژی مورد بررسی قرار گرفت. از این تعداد ، 36 ((166 نفر) به یک مشاوره استاندارد تبدیل شده اند ، که توصیه می شود بازدید حضوری از دفتر انجام شود. در بین eConsults حل شده با داده های زمان تکمیل ارائه دهنده (283 نفر) ، 50.2٪ در 1-10 دقیقه ، 46.7٪ در 11-20 دقیقه ، 2.8٪ در 21-30 دقیقه و کمتر از 1٪ در 31 یا بیشتر تکمیل شدند. دقایق. در بین eConsult با زمان پاسخگویی به urolog (202 نفر) ، 9/56٪ پاسخگویان به پاسخ در 1 روز ، 25.2٪ در روز ، 9/6٪ در 2 روز ، 9/5٪ در 3 روز و 5٪ در 4٪ پاسخ دادند روزها. توزیع دسته های تشخیص eConsult در شکل 1 خلاصه شده است.

نتیجه گیری: مطالعه ما نشان می دهد که eConsult یک گزینه جایگزین برای بازدیدهای حضوری سنتی در زمینه ارولوژی برای طیف گسترده ای از تشخیص های اورولوژیک رایج است. تحقیقات بیشتر برای درک تأثیر eConsult در هزینه های مراقبت های بهداشتی و دسترسی به مراقبت های ادراری لازم است.

منبع تأمین بودجه: هیچ یک

MP78-01

روند در سطح تستوسترون سرم در مردان و بزرگسالان جوان در ایالات متحده

پاتمال پاتل، ریچارد فانتوس، سووم لکشوار، جوشوا هالپرن، سسیلیا چانگ، Atil Kargi ، رنجیت رامسامی

مقدمه: کمبود تستوسترون در مردان و بزرگسالان جوان (AYA) در مردان و بزرگسالان جوان (AYA) 20-40٪ شیوع دارد (از نظر انستیتوی ملی سرطان) 15 تا 29 سال. با افزایش شیوع تستوسترون کم در جمعیت عمومی ، فرض کردیم که سطح تستوسترون سرم (TT) سرم در مردان مبتلا به AYA کاهش می یابد. هدف از این مطالعه بررسی سطح سرمی TT در مردان مبتلا به AYA با استفاده از داده های بررسی های ملی بهداشت و آزمایشات تغذیه ای (NHANES) 1999-2016 بود. ما فرض کردیم که سطح TT سرم در مردان AYA با گذشت زمان کاهش یافته است.

مواد و روش ها: NHANES یک بررسی مقطعی در سطح ملی است که به بررسی جمعیت ایالات متحده و نمونه هایی از جمعیت هدفمند می پردازد تا نمونه های کافی برای تجزیه و تحلیل زیر گروه ها و تخمین های متغیر معتبرتر بدست آورد. ما چرخه داده هایی را پیدا کردیم که دارای مقادیر TT سرم بوده و تغییرات کنترل شده در سرم TT را در طول زمان کنترل سال مطالعه ، سن ، نژاد ، شاخص توده بدنی (BMI) ، وضعیت همبودی ، مصرف الکل و استعمال سیگار و میزان فعالیت بدنی تجزیه و تحلیل کرد. در طول دوره مطالعه ، سه روش مختلف (Biotin-Streptavidin از 1999-2004 ، کروماتوگرافی IS-مایع از 2011-2012 و طیف سنجی جرمی تاندم با عملکرد بالا-مایع-مایع-کروماتوگرافی از سال 2013 به بعد) استفاده شد. آنها مقادیر تستوسترون قابل مقایسه با تنها دقت اضافی در آخرین روش نشان داده اند.

نتایج: در مجموع 4،045 مرد مبتلا به TT از سال های 2015-2016 اندازه گیری شده اند. پس از کنترل مخدوشان ، TT در مردان (در دوره های بعدی (2011-2016)) در مقایسه با چرخه های قبلی (2000-200000) پایین تر بود (همه P <0.001). ميانگين TT با گذشت زمان به ترتيب 39/605 نانوگرم در دسي ليتر ، 567.44 ، 424.96 ، 431.76 و 451.22 براي سال هاي 1999-2000 ، 2003-2004 ، 2011-2012 ، 2013-2014 و 2015-2016 کاهش يافت (P <0.0001). BMI افزایش یافته با کاهش سطح TT همراه بود (p <0.0001) و میانگین افزایش BMI از 25.83 ، 27.21 ، 27.12 ، 27.81 ، 27.96 برای 1999-2000 ، 2003-2004 ، 2011-2012 ، 2013-2014 و 2015-2016 به ترتیب افزایش یافت. p = 0.0006 حتی در مردان با BMI طبیعی (5/24/18) ، سطح TT از 664.79 ng / dL به 529.24 ng / dL بین سالهای 1999-2000 و 2015-2016 کاهش یافته است (P <0.05).

نتیجه گیری: این اولین مطالعه برای گزارش کاهش سطح تستوسترون در مردان و بزرگسالان جوان است. مطالعات بیشتر لازم است برای شناخت علت پایین بودن تستوسترون در مردان AYA.

منبع تأمین بودجه: هیچ یک

PD25-03

ارتباط بین ورزش و تستوسترون سرم در بین مردان در ایالات متحده

ریچارد فانتوس، سسیلیا چانگ، نلسون بنت، برایان هلفاند، مارا ههمان، جوشوا هالپرن، رابرت برانگیگان

مقدمه: رژیم غذایی و ورزش همراه با کاهش وزن نشان می دهد که تستوسترون سرم (T) در افراد دارای اضافه وزن بهبود می یابد. با این حال ، ارتباط بین T و سطح بالینی ، عملی مبتنی بر رهنمودهای عملی مورد بررسی قرار نگرفته است. ما برای توصیف رابطه بین سطح فعالیت توصیه شده و تستوسترون سرم از توصیه های کمیته مشاوره راهنمایی فعالیت بدنی (PAGAC) به تازگی به روز شده برای فعالیت بدنی متوسط ​​در هفته استفاده کردیم.

مواد و روش ها: ما از بانک اطلاعات ملی بررسی سلامت و تغذیه (NHANES) از 2011-2016 پرسیدیم ، از جمله مردان بین 18 تا 80 سال که به پرسشنامه فعالیت بدنی پاسخ داده و تحت آزمایش T سرم قرار گرفتند. ما تمام فعالیت ها را به معادل متابولیک کار (MET) دقیقه در هفته تبدیل کردیم. با استفاده از توصیه های PAGAC ، گروه را بر اساس سطح فعالیت به سه گروه تقسیم کردیم: کمتر از مقدار توصیه شده (<500 MET minutes/week), recommended (between 500 and 1000 MET minutes/week) and greater than recommended (>1000 MET دقیقه در هفته). ما از رگرسیون لجستیک چند متغیره کنترل کننده مخدوشین شناخته شده استفاده کردیم تا ارتباط سطح فعالیت و T پایین (<300ng / dL) را تجزیه و تحلیل کنیم.

نتایج: 7597 مرد معیار ورود به مطالعه را داشتند. بيشتر مردان (4461 ، 7/58 درصد)> 1000 جلسه دقيقه در هفته ، 703 مرد (9/9٪) سطح فعاليت توصيه شده (بين 500 تا 100 دقيقه در هفته) و 2433 (32٪) سطح توصيه شده را رعايت نکردند. فعالیت (<500 دقيقه در هفته / هفته). در 2201 نفر (29٪) مردان كم T مشاهده شد. در تجزیه و تحلیل چند متغیره ، مردانی که فعالیت آنها بیش از مقدار توصیه شده است ، احتمال کاهش T به میزان قابل توجهی کاهش یافته است (نسبت شانس [OR] فاصله اطمینان 0.678 ، 95٪ [CI] 0.587-0.783 ، P <0.001) در مقایسه با آنهایی که سطح فعالیت پایین تر از توصیه شده دارند (جدول).

نتیجه گیری: این بزرگترین گروه نماینده ملی است تا نشان دهد مردانی که فعالیت آنها بیش از توصیه ها است ، احتمال کم بودن T را کاهش داده اند. در حالی که مطالعات آینده نگر برای اعتبارسنجی این یافته ها لازم است ، این داده ها مبنایی را برای مشاوره بیماران در مورد ارتباط مثبت بین ورزش و سرم T.

منبع تأمین بودجه: هیچ یک.

MP78-08

آیا رژیم غذایی ارگانیک می تواند در برابر کم کاری ها و عملکرد نعوظ محافظ باشد؟

فاروک ال الخطیب، محمد M. عثمان، لیندا M. Huynh، شارمین دیان نژاد ، قیاقیه وو ، ماکسول تاو، ناتالی یافی رابرتز، فیصل ع. یفی

مقدمه: شواهدی در حال افزایش وجود دارد که رابطه بین رژیم ، هیپوگنادیسم و ​​اختلال نعوظ (ED) را پشتیبانی می کند. ما در صدد ارزیابی الگوهای رژیم غذایی بیماران مراجعه کننده به کلینیک بهداشت آقایان بودیم و به دنبال همبستگی بین عادتهای غذایی و علائم و علائم کمبود آنژیوگرافی و ED بودیم.

مواد و روش ها: مردانی که بین کلینیک بهداشت آقایان ما معرفی شده اند آگوست 2018 و ژوئن 2019 ثبت نام کردند. اطلاعات دموگرافیک کلینیکی جمع آوری و بیماران کمبود آندروژن در مردان سالخورده (ADAM) ، شاخص بین المللی عملکرد نعوظ (IIEF-5) ، صفحه نمایش پرسشنامه STOP-BANG را برای آپنه خواب انسدادی (OSA) ، پرسشنامه سلامتی بیمار 9 (PHQ) تکمیل کردند. -9) و پرسشنامه 7 مورد (GAD-7) اختلال اضطراب عمومی ، و همچنین یک بررسی رژیم غذایی گسترده. این شامل سؤالاتی در مورد مصرف آب ، قهوه ، نوشیدنی های شیرین ، نوشیدنی هایی با شیرین کننده های مصنوعی ، نوشیدنی های الکلی و همچنین ترجیحات رژیم غذایی از جمله رژیم های ارگانیک ، غذاهای فرآوری شده و روزه های متناوب از جمله دیگران بود. مقادیر آزمایشگاهی شامل تستوسترون کل (TT) ، تستوسترون رایگان (FT) و استرادیول (E) نیز جمع آوری شد. تجزیه و تحلیل های چند متغیره و چند متغیره برای شناسایی جمعیتی و عادتهای غذایی که پیش بینی هیپوگنادیسم یا ED بود پیش بینی شد. در این مطالعه ، مردان در صورت پاسخ به کلیه پرسشنامه ها ، وارد مطالعه شدند و در صورت دریافت جایگزینی تستوسترون ، از مطالعه حذف شدند.

نتایج: در این مدت 445 مرد به درمانگاه معرفی شده اند که از این تعداد 297 نفر نیز شامل شدند. رژیم غذایی ارگانیک 30 مرد (1/10٪) و 52 نفر (4/19٪) غذاهای فرآوری شده مصرف نکردند و 31 نفر (7/11٪) روزه دار متناوب را انجام دادند. در تجزیه و تحلیل تک متغیره ، رژیم غذایی آلی در مقابل غیر ارگانیک به طور قابل توجهی با نمرات SHIM بالاتر (9/5 19 1/19) در مقابل 9/7 .4 4/16 ((0.03 = p) همراه بود. هیپوگنادیسم و ​​ED در مردان 3.3 organic و 33.3٪ در مردان که رژیم آلی را در مقابل 7/15٪ و 9/41٪ در مردان که نداشتند تشخیص داده شدند (به ترتیب 0.069 = p و 366/0 = p). پس از تنظیم سن و BMI ، پیروی از رژیم غذایی ارگانیک با نمرات SHIM بالاتر (P = 0.045) ارتباط معنی داری داشت. هیپوگنادیسم ، ED و LUTS به ترتیب در 6.5، ، 29.0٪ و 4/19٪ تشخیص داده شد ، در مردانی که روزه متناوب انجام داده اند در مقایسه با 5/15٪ ، 41.4٪ و 9/31٪ در مردانی که نداشتند (17/0 = p ، 187/0 = p و P) = 0.154). مردانی که غذاهای فرآوری شده مصرف کرده اند جوانتر بودند (05/0 = p) و از شاخص توده بدنی بالاتر (BMI) برخوردار بودند (P = 0.033).

نتیجه گیری: این اولین مطالعه گزارش شده است که نشان می دهد پیروی از یک رژیم غذایی ارگانیک به طور بالقوه می تواند در برابر کمبود فشار خون و ED محافظت کند. برای تأیید این نتایج ، مطالعات مداخله ای آینده نگر بزرگتر مورد نیاز است.

منبع تأمین بودجه: هیچ یک

PD58-03

بررسی سیستماتیک و تجزیه و تحلیل مبتنی بر شواهد از مواد لازم در مکمل های باروری مردانه محبوب

مانیش کوچاکولا، یاش سونی، پاتمال پاتل، نیل پارخ ، رنجیت رامسامی

مقدمه: بسیاری از مردان از مکمل های باروری بدون نسخه استفاده می کنند که وعده افزایش احتمال ابتلا به آن را دارند. با این حال ، این مکمل ها همیشه توسط شواهد پشتیبانی نمی شوند. ما در صدد ارزیابی شواهد موجود برای شواهد موجود برای این مواد بودیم.

مواد و روش ها: درمجموع 17 مکمل باروری نر از خرده فروشان محبوب آنلاین A1 ، آمازون ، ویتامین Shoppe و والمارت شناسایی شد. مواد تشکیل دهنده جداگانه برای هر مکمل مشخص شد. پایگاه داده های ثبت نام آنلاین و آزمایش شده توسط PUBMED و Cochrane برای کارآزمایی کنترل تصادفی با مطالعه کارآیی هر ماده جداگانه بررسی شدند. ما سپس هر ماده را بر اساس در دسترس بودن شواهد با استفاده از نسخه اقتباس شده از سیستم امتیاز دهی مورد استفاده توسط انجمن قلب آمریکا طبقه بندی کردیم. نمرات به هر سطح دسته بندی شواهد برای هر ماده اختصاص داده شد و برای ارزیابی سطح کلی شواهد ، نمره کامپوزیت برای هر مکمل محاسبه شد.

نتایج: در مجموع 90 ماده منحصر به فرد از 17 مکمل شناسایی شد. رایج ترین ویتامین ها ، ویتامین E ، اسید فولیک ، روی ، ویتامین C ، سلنیوم ، ویتامین B12 ، ال کارنیتین و ماکا بود. در حالی که بیشترین مواد مورد مطالعه ، L-Carnitine ، ویتامین E ، ویتامین C ، CoQ10 و روی هستند. در کل ، تنها 22٪ از مواد تشکیل دهنده مورد استفاده شواهد مربوط به باروری مردان را منتشر کردند. از این تعداد تنها 17٪ از مواد تشکیل دهنده داده های منتشر شده نشان دهنده تأثیر مثبت بودند. هیچ یک از مکمل ها هیچ شواهدی منتشر نشده در مورد استفاده از آنها در یک کارآزمایی بالینی تصادفی نداشتند. سیستم امتیاز دهی ما برای سطح شواهد مکمل های محبوب ، میانگین امتیاز کامپوزیت 1.66 (در مقیاس 5) را به دست آورد. Evolution 60 و Conception XR به ترتیب 3.6 و 3.5 بیشترین امتیاز کامپوزیت را داشتند. نقاط قوت شامل یک سیستم نمره دهی معتبر و استاندارد می باشد و همچنین اولین کسی است که سطح شواهد را به روشی یکنواخت ارزیابی می کند. محدودیت ها شامل عدم دانه بندی و ناهمگونی در RCT’s که شامل آن بودند.

نتیجه گیری: بسیاری از مکمل های باروری ادعای بهبود باروری را دارند. با این حال ، وعده های آنها به ندرت توسط شواهد پشتیبان می شود. تنها 17٪ از عناصر مورد استفاده در مکمل های باروری محبوب شواهد مثبت را در کارآزمایی بالینی تصادفی نشان داده اند ، در حالی که تنها 20٪ از شواهد در RCT ها در همه وجود دارد. این محصولات باید با احتیاط بسیار زیاد مورد استفاده قرار گیرند و این اطلاعات هنگام مشاوره به بیماران باید مورد استفاده قرار گیرد.

منبع تأمین بودجه: بخشی از آن توسط برنامه کمک هزینه تحصیلی دانشجویان تابستانی پزشکی از انجمن ارولوژی AUA / فلوریدا پشتیبانی می شود

منبع انجمن ارولوژی آمریکا

لینک های مربوطه

http://www.auanet.org/

منتشر شده در جدید ترین اخبار

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.