رفتن به نوشته‌ها

XAG هواپیماهای بدون سرنشین را برای بازیابی آتش سوزی در استرالیا هواپیماهای بدون سرنشین را استفاده می کند

با توجه به شلوغی روز به روز ، در مقیاس بزرگ ، استرالیا با کاهش بی سابقه ای در تنوع زیستی و همچنین افزایش قابل توجه انتشار گازهای گلخانه ای روبرو بوده است. به ویژه ، به عنوان یکی از بزرگترین ذخایر کربن زمینی جهان ، peatlands دچار زهکشی و آتش سوزی شده است که در 5 درصد از انتشار کربن جهانی نقش دارد. اقدامات فوری باید بر اساس مشارکت انجام شود تا اکوسیستم آسیب دیده کشور احیا شود.

در ماه آوریل ، XAG 3 مجموعه از هواپیماهای بدون سرنشین سری P خود ، مجهز به سیستم پخش گرانول JetSeed ارسال کرد ، تا بذور بومی را مستقیماً در دریاچه کبریکو توزیع کند. تنها در طی دو روز ، تقریباً 40 هکتار از زمین سوخته با استفاده از مخلوط 12 بذر مختلف گیاهان جدید دوباره پر شد. در شش ماه آینده ، XAG و HDLN از نزدیک نتیجه کاشت پهپادها را زیر نظر می گیرند ، که با منطقه دیگری که گیاهان در حال رشد مجدد طبیعی هستند ، مقایسه می شوند. انتظار می رود که این پروژه در منطقه و کشور تکرار شود ، به خصوص در مناطقی که تکنیک های سنتی غیرقابل استفاده هستند.

Lake Cobrico یک ذخایر حیات وحش باتلاق است که در نزدیکی Warrnambool واقع در آن واقع شده است ویکتوریا جنوب غربی. بخشی از گل مروارید در خلال آتش سوزی روز سنت پاتریک ۲۰۱۸ به شدت آسیب دیده ، با پوشش گیاهی و لایه های عمیق تر خاک در ویرانه ها باقی مانده است. در مناطقی که شدت سوختگی بالایی دارند ، خود اکوسیستم قادر به بازسازی طبیعی نیست و برای بازیابی آتش نیاز به مداخله انسان مانند بذر مستقیم دارد. استقرار مجدد پوشش گیاهی بومی می تواند فرسایش و رسوب را کندتر کند و علفهای هرز مهاجم را پس از آتش سوزی سرکوب کند.

هواپیماهای بدون سرنشین XAG اجازه می دهد تا بذرها را در دریاچه کبریکو ، که در آن مالکان زمین و مدیران استفاده می کردند برای احیای مناطق مرطوب و غیرقابل دسترسی با آتش سوزی دشوار باشد ، انجام دهند. در طی این عملیات ، هواپیماهای بدون سرنشین با دقت مسیر پرواز از پیش تعیین شده را دنبال می کنند ، ضمن اینکه جریان هوا با سرعت بالا را برای پیش بینی بذرها از 2-3 متر از سطح زمین مهار می کنند. همچنین ، می توان نرخ بذر را بطور دقیق کنترل و تنظیم کرد در زمان واقعی تا اطمینان حاصل شود که مقدار مناسب بذر به طور مساوی در زمین لخت توزیع شده توزیع شده است. این امر نه تنها در معرض قرار گرفتن کارمندان و وسایل نقلیه زمینی در زمین های ناهموار را محدود کرده بلکه از استفاده از بذرهای خیلی زیاد یا خیلی کم نیز جلوگیری می کند.

هماهنگ کننده HDLN جف رولینسون گفت در مصاحبه ای با ساحل کبدن تیمبون تایمز فناوری پهپاد با وجود ساختارهای پیچیده زمینی ، امکان دسترسی به همه مناطق را فراهم می کند. وی گفت: “این پروژه نمی تواند به روال عادی پیش رود زیرا بعضی از مناطق دریاچه کبریکو ناپایدار هستند.” XAG اولین مشاغل موجود در این کشور است استرالیا برای به دست آوردن تأیید پرواز پرواز از طرف سازمان ایمنی هواپیمایی کشوری (CASA) ، بنابراین عملکرد حداکثر پنج هواپیمای بدون سرنشین توسط یک خلبان برای افزایش کارآیی امکان پذیر است.

XAG با ابتکاری با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای بذر مستقیم ، نحوه انجام کارهای مرمت اکوسیستم را تغییر داده است. کاشت دستی یا تجهیزات زمینی برای دریاچه کبریکو که دسترسی به بخشی از باتلاق ذغال سنگ نارس ذغال سنگ نارس دشوار است قابل استفاده نیست. این روش همچنین ممکن است باعث آسیب زدن به پوشش گیاهی و خاک آسیب پذیر پس از آتش سوزی شود. بذرهای هوایی با هواپیما یا هلیکوپتر می توانند مساحت بیشتری را تحت پوشش خود قرار دهند ، اما علاوه بر هزینه ، ممکن است منجر به ریزش بذر و توزیع ناهموار شود که ممکن است بر نتیجه موفقیت آمیز تأثیر بگذارد.

پروژه آزمایشی در دریاچه کوبریکو بهترین عملکرد هواپیماهای بدون سرنشین را برای بازسازی آتش سوزی نشان می دهدویرایش باتلاق های ذغال سنگ نارس به صورت ایمن ، مقرون به صرفه و بدون لعاب انسان یا مکانیکی روی پوشش گیاهی. اکنون محلول بذرپاشی هواپیماهای بدون سرنشین XAG توسط DELWP و HDLN به عنوان “گزینه ای به خوبی طراحی شده و پایدار برای کارهای مرمت محیطی” توصیه شده است.

آتش سوزی بخشی طبیعی است استرالیا اکوسیستم ، که در آن بسیاری از گونه های گیاهی برای مقاوم در برابر آتش به وجود می آیند. با این حال ، آتش سوزی های 2019-20 استرالیا ، به عنوان یکی از شدیدترین ، تأثیرات ویرانگر و طولانی مدت بر روی تنوع زیستی جهان به همراه داشته است. بیش از 17 میلیون هکتار از زمین در سراسر کشور سوزانده شد ، و تخمین زده می شود یک میلیارد حیوان در آتش سوزی شدید کشته شدند.

در مواجهه با چالش های بزرگ زیست محیطی ناشی از فاجعه آتش سوزی ، استرالیا طی یک مسیر پر پیچ و خم به سمت بهبودی طولانی مدت پیش رفته است. فن آوری های جدید می توانند به دولت و مدیران زمین توانمند سازند تا مناطق تحت تأثیر آتش را در شرایط عملیاتی ایمن ترمیم کنند. راه حل های کشاورزی هوشمند XAG ، از جمله نقشه برداری از هواپیماهای بدون سرنشین ، سنجش از دور و کاربرد دقیق شیمیایی ، به تدریج مورد استفاده قرار گرفته است استرالیا. اگر تکنیک های بذرپاشی پهپاد برای ترمیم اکوسیستم در سراسر ایالتها قابل افزایش باشد ، به سرعت بخشیدن به جای پای استرالیا بازیابی آتش

درباره XAG

XAG که در سال 2007 تاسیس شد ، یک شرکت فناوری برتر کشاورزی در سطح جهان است و دارای 12 سال تجربه فنی در سیستم هوایی بدون سرنشین (UAS) و 6 سال تجربه عملی در کاربردهای میدانی نوآورانه است. تا 1 ژانویه سال 2020، XAG بیش از 50،000 هواپیمای بدون سرنشین کشاورزی در حال بهره برداری ، با داشتن 7 میلیون کشاورز با خدمات دقیق در زمینه حفاظت از محصول در 25 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی توانمند کرده است. XAG با یک مأموریت جهانی در پیشبرد کشاورزی ، به ساخت زیرساخت های کشاورزی دیجیتال ، توسعه تجهیزات کشاورزی دقیق مانند ربات ها ، هواپیماهای بدون سرنشین ، AI و IoT و ایجاد اکوسیستم کشاورزی هوشمند اختصاص یافته است.

SOURCE XAG

لینک های مربوطه

www.xa.com

منتشر شده در جدید ترین اخبار

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.