رفتن به نوشته‌ها

کاوشگر مریخ ممکن است به سؤالات کو یوان به بهشت ​​پاسخ دهد

درست مثل چین مدار ماه Chang-e و ماهواره علمی کوانتومی آن موزی ، نام Tianwen نیز عمیقا ریشه در فرهنگ سنتی چینی دارد و از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برگرفته از شعر بلند “Tianwen” یا “سؤالات به بهشت” است که توسط آن نوشته شده است کو یوان، یکی از بزرگترین شاعران چینی که در دوره ایالت های متخاصم زندگی کرده است (475-221 B.C.).

در بیش از 1500 شخصیت چینی ، این شعر بیش از صد سؤال راجع به منشأ جهان ، ساختار بهشت ​​و زمین ، تغییر روز و شب و حرکت ستارگان مطرح می کند. کو یوان حتی در مورد اسطوره ها و افسانه ها و همچنین ظهور و سقوط سلسله ها سؤال می کند. در حالی که بسیاری از سؤالات بلاغی درباره وقایع تاریخی منعکس می شوند کو یوان نظرات سیاسی ، تخیل و سؤال او از جهان و اجسام آسمانی نشانگر تعقیب مردم باستان چینی از ناشناخته هاست.

چین مأموریتهای اکتشاف سیاره ای نیز روح شعر “Tianwen” را به ارث می برند. کنجکاو در مورد فضای بیرونی و زندگی فرازمینی ، چین در نظر دارد نخستین کاوشگر مریخ در کشور را از طریق … مارس طولانی-5 موشک در سال 2020. این مأموریت با نام Tianwen-1 نامگذاری شده است و قصد دارد با این پرتاب ، مدار و فرود و فرود را کامل کند. مریخ “سیار شبیه زمین” در منظومه شمسی است. با جو احاطه شده است ، دمای مناسبی دارد و زمان چرخش آن شبیه به زمین است. از این رو ، کاوش در مریخ از اهمیت علمی بالایی برخوردار است. Tianwen-1 امید مردم چین باستان را برای کاوش در فضای بیرونی به ارث برده است و در حال راهپیمایی به سمت افتتاح خانه دوم برای بشر است.

نامهای چین ماموریت های فضایی همیشه تاریخ و فرهنگ کشور را منعکس می کنند ، در حالی که تجسم حس رمانتیسیسم است. سریال Tianwen ، با روحیه ارثی خود به گذشته ادای احترام می گذارد و از طریق اکتشاف و نوآوری ، راهی برای آینده خواهد بود.

موزائیک چین
http://www.china.org.cn/video/node_7230027.htm
Tianwen: کاوشگر مریخ ممکن است پاسخ دهد کو یوان سؤالات به بهشت

منبع SOURCE China.org.cn

منتشر شده در جدید ترین اخبار

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.