رفتن به نوشته‌ها

ناسا ماموریت های آینده Artemis را با موتورهای موشک بیشتر SLS تعهد می کند

واشنگتن، 1 مه سال 2020 / PRNewswire / – ناسا قراردادی را به Aerojet Rocketdyne از طرف او اعطا کرده است ساکرامنتو ، کالیفرنیا، برای تولید 18 موتور موشک اضافی Space Launch Space (SLS) RS-25 برای پشتیبانی از مأموریت های Artemis به ماه.

قرارداد بعدی برای تولید 18 موتور در آن ارزش دارد 1.79 میلیارد دلار. این شامل نیروی کار برای ساخت و تست موتورها ، تولید ابزار و پشتیبانی پروازهای SLS است که توسط موتورها انجام می شود. این تغییر قرارداد اولیه اعطا شده در نوامبر 2015 برای اعتبارسنجی و تولید شش موتور جدید RS-25 و ارزش کل قرارداد را تقریباً به ارمغان می آورد 3.5 میلیارد دلار با یک دوره عملکرد از طریق 30 سپتامبر 2029و در کل 24 موتور برای پشتیبانی از شش پرواز اضافی SLS.

“این قرارداد به ناسا اجازه می دهد تا با Aerojet Rocketdyne همکاری کند تا موتورهای موشکی مورد نیاز ماموریت های آینده را بسازد.” جان هانیکاتتمدیر برنامه SLS در مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا در هانتسویل ، آلاباما. “همان موتورهای قابل اعتماد که بیش از 100 مأموریت شاتل فضایی را راه اندازی کرده اند اصلاح شده اند تا حتی برای پرتاب فضانوردان بعدی که در طول ماموریت های Artemis روی سطح قمری پا می گذارند حتی قدرتمندتر شوند.”

هر موشک SLS استفاده می کند چهار RS-25 موتور ، در مجموع 2 میلیون پوند رانش برای ارسال SLS به فضا فراهم می کند. موشک SLS از دارایی ها ، قابلیت ها و تجربه برنامه شاتل فضایی ناسا استفاده می کند و از 16 موتور شاتل موجود RS-25 برای چهار ماموریت اول SLS استفاده می کند. این موتورها با کنترلرهای جدید – مغزی که موتور را کنترل می کند – بروزرسانی شدند و برای پرواز در سطح عملکرد بالاتر مورد نیاز برای راه اندازی SLS ، که بسیار بزرگتر و قدرتمندتر از شاتل است ، بروزرسانی و آزمایش شدند.

موتورهای موشک در پایه مرحله 212 فوت قد نصب شده است که بیش از 700000 گالن پیشرانه را در خود جای داده و کامپیوترهای پروازی را که کنترل پرواز موشک را کنترل می کنند ، فراهم می کند. پیش از این موتورهای مأموریت Artemis I به ماه به عنوان بخشی از مرحله اصلی مونتاژ شده اند که تحت آزمایش Green Run قرار دارد.

گفت: “ما قبلاً تولید را در شش موتور اول جدید RS-25 شروع کرده ایم.” جانی هفلینمدیر موتورهای SLS “Aerojet Rocketdyne خطوط تولید را مجدداً راه اندازی کرده ، یک پایگاه تأسیس را تأسیس کرده و در حال ساخت موتورهایی است که از تکنیک های پیشرفته ای استفاده می کنند که هم هزینه و هم زمان برای تولید هر موتور را کاهش می دهد.”

موتورها در کارخانه Aerojet Rocketdyne ساخته شده اند پارک کانوگا ، کالیفرنیا. Aerojet با همکاری ناسا ، برنامه ای را برای کاهش هزینه موتورها تا 30٪ با استفاده از تکنیک های پیشرفته ساخت برای اصلاح برخی از اجزای موشک به اجرا درآورد. برخی از این مؤلفه های اصلاح شده قبلاً در طول تست های موتور آزمایش شده اند که شرایط پرواز را تکمیل می کند. کنترلرهای دیجیتالی جدید توسط هانیول هوافضا در کلیرواتر ، فلوریدا ساخته شده است ، یکی از فرعی اصلی شرکت Aerojet Rocketdyne.

موشک SLS ، فضاپیمای Orion ، Gateway و Human Landing System بخشی از ستون فقرات ناسا برای کاوش در فضا های عمیق است. کار بر روی هر دو موشک Artemis I و II در حال انجام است. مرحله اصلی Artemis I و موتورهای RS-25 آن در مرحله آزمایش B-2 در مرکز فضایی Stennis ناسا واقع در نزدیکی خلیج سنت لوئیس ، می سی سی پی. در اینجا ، این مرحله تحت آزمایش Green Run قرار دارد ، یک آزمایش یکپارچه از کل مرحله جدید که با اخراج همه به اوج می رسد چهار RSموتورهای -25 پس از اتمام آزمون ، باربری پگاسوس ناسا مرحله اصلی را به سمت ناسا خواهد برد مرکز فضایی کندی که در فلوریدا جایی که با دیگر قطعات موشک و Orion برای Artemis I ادغام خواهد شد.

برنامه Artemis قدم بعدی در زمینه کاوش در فضا در انسان است. این بخشی از گسترده تر آمریکا است ماه به مریخ رویکرد اکتشاف ، که در آن فضانوردان ماه و تجربیات بدست آمده در آنجا را کشف می کنند تا بتوانند جهش بزرگ بعدی بعدی بشریت را بسازند و انسانها را به مریخ بفرستند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بازدید SLS:

https://www.nasa.gov/sls

منبع ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov

منتشر شده در جدید ترین اخبار

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.