رفتن به نوشته‌ها

وزارت فرهنگ اولین پلتفرم یادگیری الکترونیکی را برای خوشنویسی عربی راه اندازی می کند

سکو ، الخطات (‘The Calligrapher’) ، ابتکاری از سال خوشنویسی عربی و برنامه کیفیت زندگی ، بخشی از پروژه پادشاهی ویژن 2030 است. که خوشنویسان برجسته دانش خود را از طریق دوره های آموزشی ، پروژه ها و کارگاه های آموزشی به اشتراک می گذارند.

الخطات این آخرین نمونه از ارادت این وزارتخانه به تحولات فرهنگی و دیجیتالی است ، و به خوشنویسان و هنرمندان برجسته این امکان را می دهد تا در حالی که جهان به طور جمعی در برابر آن مبارزه می کنند ، این شکل هنری باستانی را کشف کنند و در خانه های خود در امان بمانند. بیماری همه گیر کروناویروس.

این پلتفرم فرصتی را برای علاقه مندان به هنر یادگیری خوشنویسی عرب فراهم می کند تا در کلاس هایی که توسط متخصصان برجسته صنعت برگزار می شود ، شرکت کنند و بسترهایی را برای فرهنگیان فراهم آورند که به همسالان بین المللی خود بپردازند. شرکت کنندگان می توانند علاوه بر خوشنویسی خاص که مایل به یادگیری هستند ضمن انتخاب در مقابل انواع دوره های آموزشی از جمله خوشنویسی عربی ، آبکاری طلا و ساخت تابلو ، سبک خوشنویسی را نیز انتخاب کنند. از شرکت کنندگان نیز دعوت می شود تا طرح قلم را مطالعه کنند ، جایی که یاد می گیرند چگونه فونت های عربی را از طریق رایانه بسازند.

به عنوان نمادی از هویت ملی ، خوشنویسی عربی عمیقا ریشه در تاریخ پادشاهی دارد. زیبایی زیبایی آن نشان از شکوفایی فرهنگ سعودی دارد. حمایت از این بستر توسط وزارت فرهنگ ، قدردانی و تجلیل از فرم هنری و تاریخ آن را برجسته می کند و می کوشد ضمن تقسیم میراث عربستان با جهان ، یک اکوسیستم فرهنگی غنی را توسعه و پرورش دهد.

قابل دسترسی به این بستر است الخطات از طریق https://www.alkhattat.net.

عکس – https://mma.prnewswire.com/media/1161115/The_Calligrapher.jpg

منبع وزارت فرهنگ ، KSA

منتشر شده در جدید ترین اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید