رفتن به نوشته‌ها

وزارت فرهنگ عربستان اولین پلت فرم یادگیری الکترونیکی در جهان را برای خوشنویسی عربی و هنرها و صنایع دستی اسلامی راه اندازی کرد

بستر الخطات (“خطاط”) ابتکاری از سال خوشنویسی عربی و برنامه کیفیت زندگی است که بخشی از چشم انداز پادشاهی 2030 است. این پلتفرم توسط خوشنویسان مهم هم از پادشاهی و هم از طریق جهان عرب پشتیبانی می شود ، تبادل فرهنگی را ترویج می کند و خوشنویسان مشهور را قادر می سازد دانش خود را از طریق دوره های آموزشی ، پروژه ها و کارگاه های آموزشی منتقل کنند.

الخطات آخرین نمونه از تعهد وزارت فرهنگ و تحول دیجیتال برای فعال کردن خوشنویسان مشتاق و همچنین هنرمندان مستقر برای کشف این شکل هنری باستانی از آسایش خانه های خود است ، زیرا جهان با همبستگی ویروس کروناویروس مبارزه می کند.

این پلتفرم به علاقه مندان به هنر خوشنویسی عربی فرصتی می دهد تا دوره هایی را تحت هدایت متخصصان برجسته در این صنعت گذرانده و بستری را برای متخصصان فرهنگی فراهم کند تا با همکاران بین المللی خود ارتباط برقرار کنند. شرکت کنندگان می توانند از بین انواع دوره های آموزشی از جمله خوشنویسی عربی ، تذهیب و ساخت تابلو ، شیوه خوشنویسی و خطاط خاص را که می خواهند از آن یاد بگیرند ، انتخاب کنند. از شرکت کنندگان نیز دعوت می شود در مورد طراحی قلم یاد بگیرند و نحوه ایجاد قلم های رایانه ای عربی را یاد بگیرند.

به عنوان نمادی از هویت ملی ، خوشنویسی عربی عمیقاً در تاریخ پادشاهی بافته می شود. زیبایی زیبایی آن نشان از شکوفایی فرهنگ سعودی دارد. حمایت وزارت فرهنگ عربستان سعودی از این بستر ، تأکید و قدردانی از این فرم هنری و تاریخ آن را تأکید می کند ، زیرا می کوشد یک اکوسیستم فرهنگی غنی را توسعه داده و حفظ کند و در عین حال میراث عربستان را به جهانیان منتقل کند.

الخطاتاین بستر در https://www.alkhattat.net در دسترس است

عکس – https://mma.prnewswire.com/media/1161115/The_Calligrapher.jpg

پیوندهای مرتبط

https://mma.prnewswire.com/media/1161107/The_Calligrapher.jpg://

منبع وزارت فرهنگ ، KSA

منتشر شده در جدید ترین اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید