رفتن به نوشته‌ها

فقط علم می تواند پاسخ دقیقی در مورد منشاء کوروی ویروس جدید بدهد

پیج ، 28 آوریل 2020 / PRNewswire / – گزارش اخبار روزانه علم و فناوری توسط لیو هاییینگ:

در تاریخ 20 آوریل ، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی (WHO) Tedros Adhanom Gbrebreyesus در یک کنفرانس مطبوعاتی در ژنو یک پیام هشدار داد ، و در آنجا گفت که عدم همبستگی بین المللی موجب تشدید همه گیر فعلی است.

وی با تأکید بر اینکه بدون وحدت ملی و همبستگی جهانی ، “این هنوز وجود ندارد” ، گفت: “از این ویروس به عنوان فرصتی برای مقابله با یکدیگر یا انجام سیاست استفاده نکنید. این خطرناک است. مثل بازی با آتش است.”

در طول تاریخ بشر ، ویروس های مختلف همیشه مورد توجه بوده اند. اگرچه سطح علم و فناوری بشر به طور مداوم در حال بهبود است ، اما گاهی اوقات در برابر ویروس ها بی دفاع می مانیم. شیوع COVID-19 یک دشمن سرسخت بود. حتی یک بار در یک قرن نادر است که یک بیماری همه گیر تا کنون و خیلی سریع گسترش یابد و چنین تأثیر عمیقی بگذارد.

این ویروس از کجا به وجود می آید؟ تکامل آن چیست؟ همه می خواهند جواب ها را بدانند. اگرچه ممکن است ما به زودی آنها را کشف نکنیم ، در نهایت حقیقت آشکار می شود.

بگذارید متخصصان کارهای خود را انجام دهند. مشکلات علمی همیشه باید توسط دانشمندان حل شود. عقل سلیم است به همین دلیل دفتر سیاست های علمی و فناوری کاخ سفید در ماه فوریه نامه ای به آکادمی های ملی علوم ، مهندسی و پزشکی (NASEM) ارسال کرده و از آنها خواسته است تا سریعاً در مورد نظرات دانشمندان در جستجوی منشأ ویروس.

دانشمندان مسئولیت این هستند که منشا ویروس را جستجو کنند و این مسئولیت بر عهده دیگران نیست. با این حال ، دانشمندان پرقدرت نیستند ، و تحقیقات برای یافتن منبع ویروس نمی تواند یک شبه انجام شود.

دکتر ریچارد Y. ژائوعضو آکادمی میکروبیولوژی و ویروس شناس آمریکایی در دانشگاه مریلند، تأکید کرد که تحقیقات در مورد منشا ویروس یک چالش علمی پر از عدم قطعیت است. دانشمندان باید تحقیقات اپیدمیولوژیک ، آنالیز ژنومی ، انتخاب میزبان و شناسایی (متوسط ​​و طبیعی) ، نمونه میدانی ، بررسی همسانی سویه های جدا شده از ویروس و تجزیه و تحلیل نهایی و شناسایی بیوانفورماتیک را انجام دهند. فقط پس از انجام تمام این مراحل می توانند به منبع ویروس برسند.

بنابراین عادلانه است که بگوییم تحقیقات برای یافتن منبع ویروس یک فرایند طولانی و وقت گیر است و به دانشمندان باید زمان کافی برای رسیدگی به وظایف خود داده شود. امروزه دانشمندان زیادی در سراسر جهان در حال انجام تحقیقات علمی در مورد این ویروس هستند و البته تحقیقات برای یافتن منبع ویروس یک کار اساسی است. با این حال ، تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است.

اخیراً در مورد یک دستاورد تحقیقاتی عمده تحول وجود دارد. COVID-19 را نمی توان در آزمایشگاه تهیه کرد ، اما محصول تکامل طبیعی است. ممکن است که این یک انتخاب طبیعی ویروس به یک حیوان یا میزبان انسانی باشد. در 17 مارس ، آنها در مجله منتشر شدند طب طبیعت یافته های شش دانشمند از ایالات متحده ، انگلیس و استرالیا، از جمله W. یان لیپکین، یک “شکارچی ویروس” مشهور جهان و استاد دانشگاه کلمبیا؛ کریستیان اندرسن، استادیار ایمونولوژی و میکروبیولوژی در پژوهشکده تحقیقاتی Scriptps ، و رابرت اف. گری از دانشگاه تولان و عضو کمیته دائمی بیماری های عفونی و تهدیدهای نوظهور برای سلامتی در قرن بیست و یکم. آنها قشر برجسته ای در جامعه علمی و پژوهشی به حساب می آیند و بنابراین باید در جستجوی منشا ویروس به اکتشافات آنها توجه زیادی شود.

با این وجود ، هنوز می توان از نظر علمی منشأ ویروس را از دیدگاه علمی طی کرد. دستاوردهای فعلی که برای عموم شناخته شده است هنوز از جواب واقعی فاصله دارد.

با وخیم تر شدن بیماری همه گیر ، انجام اقدامات علمی و تعیین کننده برای پیشگیری و کنترل ویروس با نگرش علمی بسیار مهم است. بهره‌برداری از ویروس و بیماری همه گیر به عنوان ابزارهای سیاسی نه تنها به جلوگیری و كنترل بیماری همه گیر كمك نمی كند بلكه این امر نیز ضد تولید بوده و عواقب جدی تری خواهد داشت.

به همین دلیل ، بسیاری از دانشمندان در سراسر جهان خواستار برخورد همه گیر با نگرش علمی ، ترویج تظاهرات علمی و تقویت همکاری های بین المللی هستند. در این زمینه که بسیاری از فعالیتهای علمی پژوهشی معمول در سراسر جهان به شدت تحت تأثیر قرار گرفته اند ، همکاری بین کشورها و دانشمندان آنها حتی با ارزش تر است.

همانطور که در پاسخ ناسم به درخواست دفتر سیاست و دفتر سیاست کاخ سفید نشان داده شده است ، همکاری علمی بین المللی که هم اکنون در حال انجام است برای پرداختن به این سؤالات تحقیق و غلبه بر چالش ها ، از همیشه مهمتر است. که این همه گیر آورده است.

منابع روزانه علوم و فناوری

منابع روزانه علوم و فناوری

منتشر شده در جدید ترین اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید