رفتن به نوشته‌ها

ژنوم ایسلندی ها میراث نئاندرتال اروپایی ها را روشن می کنند

با این حال ، اهمیت اصلی این مطالعه ، میزان بی سابقه داده ها است که برای درک ماهیت و تأثیر این میراث باستانی به کار رفته است. در مرحله اول ، این مطالعه از توالی کامل ژنومها استفاده می کند (WGS – توالی ژنوم کل) از 28000 ایسلندی ، تقریباً 10٪ از کل جمعیت و 286 آفریقایی تبار در پروژه “1000 ژنوم”. یک عامل محدودکننده در مطالعات قبلی ، اعتماد به نفس بیش از حد در جستجوی ژنومهای مدرن برای تعیین توالی قطعات حاصل از تنها سه فرد باستانی بود که از آنها داده های ترتیب توالی با کیفیت خوب داریم: دو نئاندرتال و دیگری یک دنیسووان. در این مرحله ، نویسندگان با استفاده از توالی بندی آفریقایی ها به عنوان پارامتر روش ، متفاوتی را اتخاذ کردند Homo sapiensبدون مقابله با نئاندرتال ها ، و علیه آنها داده های ترتیب توالی ایسلندی ها را مقایسه کردند. قطعات کروموزومی حاصل ، که در ایسلندها یافت می شود ، اما توسط آفریقایی ها به اشتراک گذاشته نمی شود ، فهرست گسترده ای از 15 میلیون قطعه باستانی قلمداد را تشکیل می دهد.

نویسندگان پس از ترکیب قطعات یکسان و به هم پیوسته ، بیش از 50،000 قطعه باستانی جداگانه را شناسایی کردند و 38 تا 48 درصد از ژنوم قابل خواندن را پوشش می دادند. اینها حاوی تقریبا 400000 نوع توالی تک نامه ای هستند که در نمونه های آفریقایی وجود ندارد. جالب است كه در نمونه ایسلندی نویسندگان تقریباً 300 “بیابان باستانی” را شناسایی كردند كه در آنها هیچ قطعه باستانی وجود ندارد. این تقریباً 25٪ ژنوم را شامل می شود ، از جمله کل کروموزوم X.

برای درک بهتر اثر فنوتیپی انواع باستانی ، تیم deodhE آنها را برای ارتباط با 271 فنوتیپ در داده های ژنوم کامل از 210،000 ایسلندی مورد بررسی قرار داد. پس از انتخاب انجمن های پیشنهادی ، به منظور از بین بردن موارد ناشی از انواع غیر باستانی ، آنها پنج گونه باستانی با ارتباط قابل توجهی در دامنه ژنوم ها شناسایی کردند. یکی از آنها قبلاً با سطوح پایین تر آنتی ژن اختصاصی پروستات مرتبط بود (PSA – آنتی ژن اختصاصی پروستات) و خطر ابتلا به سرطان پروستات ، اما از نظر منشاء باستاني شناخته نشده است. دو کاهش سطح هموگلوبین و جرم. چهارم زمان لازم برای لخته شدن خون را افزایش می دهد. و پنجم ارتفاع را کاهش می دهد.

وی افزود: “چه به صورت جداگانه و چه به صورت جمعی ، ژنوم ما با اینكه به ما بگوید از كجا آمده ایم می تواند ما را بیشتر بشناسد. این سند نوعی گزارش اجداد یك شاخه از گونه های ماست و به ما می گوید كه در این محله خاص ما نیستیم. ما فقط هستیم Homo sapiens، بلکه فرزندان انسان های باستانی باستانی – گونه های خام ، که از این رو اصل و نسب آنها کاملاً منقرض نشده است. ” کاری استفانسون، که نویسنده اصلی مطالعه بود. وی گفت: “ما سطح این میراث ترکیبی را معنی می کنیم. ما می دانیم که در 50،000 سال از زمان آنها تا به امروز ، سازگاری و تنوع ما به ما امکان داده است تا با هم مخلوط و حرکت کنیم ، در همه جا حل و فصل شویم. در گوشه و کنار کره زمین ، که آنها قادر به انجام آن نبودند. در آن روزهای تاریک ، ما به خوبی یادمان می رود که اختلافات ما به معنای واقعی کلمه مشخصه موفقیت ما است و بنابراین به بهترین وجه ممکن به یکدیگر کمک می کنیم. “

دفتر مرکزی در ریکیاویک، ایسلند ، deCODE یک رهبر جهانی در تجزیه و تحلیل و درک ژنوم انسانی است. با استفاده از تخصص منحصر به فرد خود در ژنتیک انسانی ، همراه با تخصص در حال رشد جمعیت و تخصص پروتئوم ، و همچنین طیف گسترده ای از داده های فنوتیپ ، de դեկտեմբերիE عوامل خطر را برای ده ها بیماری شایع کشف کرده و اطلاعات اساسی در مورد عوامل بیماری زای آن ارائه داده است. هدف از درک ژنتیک بیماری استفاده از این اطلاعات برای ایجاد راه های جدید تشخیص ، معالجه و پیشگیری از بیماری ها است. DE CodeE یک شرکت تابعه کاملاً متعلق به Amgen است (NASDAQ: AMGN).

ویدیو – https://mma.prnewswire.com/media/1158592/Neanderthal_In_All_Of_Us.mp4
عکس – https://mma.prnewswire.com/media/1158559/deCODE_genetics.jpg
لوگو – https://mma.prnewswire.com/media/974116/deCODE_genetics_Logo.jpg

تماس با:
ثورا کریستین Asgeirsdottir
+ 354-894-1909
[email protected]

ژنتیک منبع کد منبع

ژنتیک منبع کد منبع

منتشر شده در جدید ترین اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید