رفتن به نوشته‌ها

سنسور جدید برای تشخیص آب در بسته های باتری Electric Vehicle (EV) توسط سنسورهای پیشرفته Amphenol

اجرای گسترده تجهیزات صنعتی ، باتری و وسایل نقلیه جاده ای با فرمت بزرگ ، چالش های مهندسی بی نظیری را در زمینه تشخیص پردازنده (OBD) و تشخیص گسل برای سیستم های باتری تعمیر و نگهداری طولانی مدت ارائه کرده است. یکی از مهمترین چالش ها اطمینان از ایمنی و قابلیت اطمینان این سیستم های مدیریت انرژی ، وجود آب است.

در حالی که اقدامات قابل توجهی برای جلوگیری از ورود آب به محفظه باتری انجام شده است ، هنوز هم مواردی وجود دارد که می تواند رخ دهد. در سیستم های برق ثابت ، قرار گرفتن در معرض باران و آب در اثر جاری شدن سیل ، نه تنها نگرانی کوتاه مدت است ، بلکه به خوردگی یا نشت محفظه نیز کمک می کند و سیستم باتری را در معرض آب قرار می دهد. در برنامه های کاربردی موبایل ، پوسته بسته می تواند از اثر باقی مانده در داخل پوسته و از اثرات طولانی مدت خوردگی آسیب ببیند. درزها و اتصالات داخل محفظه همچنین به دلیل پیچ خوردگی یا لرزش می توانند باز شوند. علاوه بر این ، بسیاری از محفظه های باتری با فرمت بزرگ از سیستم های خنک کننده صفحه سرد استفاده می کنند ، که می تواند نشت در طول مدت طولانی استفاده کند. تغییرات دما و فشار فشارسنجی در فضای هوای یک محفظه نیز ممکن است باعث ایجاد تراکم شود.

سنسورهای پیشرفته Amphenol با استفاده از دانش و قابلیت های گسترده خود در برنامه های سنجش خودرو ، از برند Thermometrics، Inc. خود استفاده کردند تا سنسور تشخیص نشت مایع خنک کننده را به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه برای رفع نگرانی های ایمنی و قابلیت اطمینان در ارتباط با وجود آب / مایع خنک کننده به کار گیرند. در بسته های باتری این سنسور با قدرت استاندارد 5 ولت کار می کند و می تواند به اندازه 2.8 میلی متر آب ایستاده در قسمت زیر محفظه بسته باتری را تشخیص دهد. برای تشخیص ، این سنسور شامل یک مقاومت 510kΩ به موازات دو مخاطب آبکاری شده برای تشخیص مدار باز / کوتاه است. ردپای کوچک آن امکان موقعیت های مختلف نصب را به همراه گزینه های اتصال سیم و اتصالات سیم به طول دلخواه فراهم می کند. سنسور تشخیص نشت مایع خنک کننده در برابر استانداردهای تهاجمی خودرو معتبر است و شامل بارکد 2D برای نیازهای قابلیت ردیابی کامل است.

سنسورهای پیشرفته Amphenol ، با سبد خرید خود از مارک های پیشرو در صنعت – Thermometrics، NovaSensor، Telaire، Protimeter و Kaye – یک مبتکر در فن آوری های پیشرفته سنجش و راه حل های اندازه گیری جاسازی شده سفارشی برای برنامه های نظارتی و محور صنعت در بازارهای خودرو ، پزشکی و صنعتی است . سنسورهای پیشرفته آمفولول با ارائه اطلاعات مهم برای تصمیم گیری در زمان واقعی ، ارزش ایجاد می کنند.

سنسورهای پیشرفته آمفنول بخشی از شرکت آمفنول است که در آن مستقر است والینگفورد ، CT.

www.amphenol-sensors.com
www.amphenol.com

SOURCE سنسورهای پیشرفته آمفنول

لینک های مربوطه

http://www.amphenol-sensors.com

منتشر شده در جدید ترین اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید