رفتن به نوشته‌ها

ناسا بزرگداشت 50 سالگرد آپولو 13 ، “یک شکست موفقیت آمیز”

واشنگتن، 6 آوریل 2020 / PRNewswire / – همزمان با ناسا 50مین سالگرد جشن آپولو 13 ماموریت – که به عنوان “یک شکست موفق” شناخته شده است که علی رغم یک انفجار فاجعه بار شاهد بازگشت امنیت خدمه خود بود – این آژانس با به اشتراک گذاشتن انواع منابع ، پیروزی تیم کنترل ماموریت و فضانوردان را به اشتراک می گذارد ، و با نگاهی به چگونگی استفاده از آن دروس آموخته شده در برنامه Artemis قمری آن.

مدیر ناسا گفت: “هدف ما 50 سال پیش نجات خدمه شجاعت ما پس از ارسال آنها به دور ماه و بازگشت آنها با اطمینان به زمین بود.” جیم بردینشتین. “هدف ما اکنون بازگشت به ماه برای ماندن ، به روشی پایدار است. ما در تلاش هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که نیازی به پاسخگویی به این نوع موارد اضطراری در Artemis نیست ، بلکه برای پاسخگویی به هر مشکلی که هستیم آماده هستیم. پیش بینی نکنید. “

خدمه آپولو 13 شامل فرمانده بود جیمز (جیم) لاول جونیورخلبان فرماندهی ماژول جان سوئیگرت جونیور و خلبان ماژول قمری فرد هیز جونیور موشک Saturn V آنها در 2:13 p.m. EST بر 11 آوریل 1970، از پرتاب پد 39A در ناسا مرکز فضایی کندی که در فلوریدا. ماژول فرمان را ادیسه نامگذاری کرد و ماژول قمری آن را Aquarius نامید.

در حالی که در مسیر ماه قرار دارد 13 آوریلمخزن اکسیژن در آپولو ماژول سرویس پارگی کرد. فرود و قمری ماه که قرار بود توسط Lovell و Haise به اجرا در بیاید ، به عنوان تیم اختصاصی کنترل کننده های پرواز و کارشناسان مهندسی در مرکز کنترل ماموریت آپولو ، تلاش های خود را برای تهیه برنامه ای برای پناه دادن به خدمه در ماژول قمری متوقف کردند. یک “قایق نجات” را حفظ کرده و منابع کافی برای نگه داشتن فضاپیما و خدمه آن به خانه ایمن نگه می دارد. چلپ چلوپ در اقیانوس آرام در زمان رخ داد 1:07 p.m. 17 آوریل، پس از پرواز پنج روز ، 22 ساعت و 54 دقیقه به طول انجامید.

با توجه به بیماری همه گیر COVID-19 ، هیچ فعالیتی حضوری ناسا برای نشانه گذاری برنامه ریزی یا حمایت نشده است. آپولو 13 سالگرد با این حال ، تعداد زیادی از محتوا و برنامه نویسی جدید ، اسناد تاریخی ، تصاویر و تصاویر تصویری بصورت آنلاین در دسترس هستند ، از جمله گفتگوهای قبلاً ناخواسته بین خدمه آپولو 13 و مرکز کنترل ماموریت آپولو که اخیراً ترمیم شده است در هیوستون. این گفتگو شامل تبادل مشهور بین لیول و کنترل مأموریت است که در طی آن لودل جمله “هی هیوستون ، ما در اینجا مشکلی داشتیم” را بیان می کند.

از جمله منابعی که ناسا در دسترس قرار داده است عبارتند از:

آپولو 13 در تلویزیون ناسا

تلویزیون ناسا با فیلم ها و مصاحبه های متعدد ، که توسط یک برنامه ویژه اصلی متصل است ، سالگرد بزرگداشت را برگزار می کند. “آپولو 13: صفحه اصلی ایمن ، “برتر در 8 پ.م. جمعه EDT، 10 آوریل ، در تلویزیون ناسا و همه سیستم عاملهای جریان و رسانه های اجتماعی آژانس. این برنامه 30 دقیقه ای مصاحبه ای با Lovell ، گفتگو با کارگردان هایز و پرواز انجام می دهد ژن کرانز و گلین لونی، و مهندس هنک روتردر ترمیم شده آپولو اتاق کنترل ماموریت مخلوط با فیلم های بایگانی از این ماموریت. علاوه بر این ، تلویزیون ناسا در زمان دقیق وقایع 50 سال پیش ، فیلم های مأموریت تاریخی و واقعیت های ماموریت “پاپ آپ” را پخش خواهد کرد.

آپولو 13 در رسانه های اجتماعی

از پیروان رسانه های اجتماعی دعوت می شود در مورد آنها سؤال کنند آپولو 13 با استفاده از هشتگ #AskNASA. کارشناسان پاسخ به سؤالات زیادی را در رسانه های اجتماعی ارائه می دهند و به برخی از آنها در قسمت آینده #AskNASA تلویزیون ناسا درباره این مأموریت پاسخ خواهیم داد.

راه افتادن پنجشنبه 9 فروردین، تیم عکس ستاد مرکزی ناسا با استفاده از حسابNASAHQPhoto توییتر ، تصاویر تاریخی را از بایگانی عکس به اشتراک می گذارد و تا سالگرد پاشش در جمعه 17 فروردین.

بر جمعه 10 آوریل، حساب اینستاگرامNASA بخشی از “”آپولو 13 توسط داستان “اعداد” ، ضبط تصویری از این مأموریت که توسط دفتر تاریخ ناسا گفته است. شنبه 11 فروردین. بر دوشنبه ، 13 آوریلصفحه Tumblr ناسا داستان را در مورد این مأموریت با استفاده از تصاویر قانع کننده و چندرسانه ای روایت می کند.

حساب فیس بوک تاریخ ناسا و حساب کاربری توییترNASAHistory نیز دارای محتوای ویژه هستند که در طول هفته سالگرد برنامه ریزی شده اند.

آپولو 13 منظره ماه در 4K
این فیلم ، از استودیوی تجسم علمی در مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرینبلت ، مریلند، از داده های جمع آوری شده از فضاپیمای Lunar Reconnaissance Orbiter NASA برای بازآفرینی برخی از مناظر خیره کننده ماه ماه استفاده می کند آپولو 13 فضانورد در سفر خطرناک خود در حوالی پارس ماه مشاهده کردند. این تجسم ها ، در 4K وضوح ، نمایش بسیاری از نمایش های مختلف از سطح ماه ، با شروع زمین و طلوع آفتاب و نتیجه گیری با زمان آپولو 13 تماس رادیویی با کنترل مأموریت مجدداً برقرار کرد.

عکسهای Supermoon Live
منجر به سالگرد سالگرد آپولو 13 ، بزرگترین و درخشان ترین ماه سال – که به عنوان یک ابرقهرمان شناخته می شود – آسمان شب را روشن می کند سه شنبه 7 آوریل. دانشمندان ناسا تقریباً برای مصاحبه های مستقیم یا ضبط شده – از جمله از طریق اسکایپ یا FaceTime – از دسترس خواهند بود 6 صبح تا 1 بعد از ظهر. EDT برای گفتگو در مورد این پدیده منحصر به فرد و گفتگو در مورد گذشته ، حال و آینده ماه.

برای برنامه ریزی مصاحبه به:

https://forms.gle/W8T6JEVqTj2TbADz7

هیوستون، ما پادکست داریم
گوش دادن به عنوان Lovell و Haise به یاد ماموریت سرنوشت ساز از دیدگاه خود 50 سال بعد و برجسته در مورد برجسته از مشاغل گسترده خود و به اشتراک گذاشتن خرد به دست آمده از ماموریت معروف خود را در 50 سالگرد آن است. هوستون ، ما یک پادکست پادکست رسمی مرکز فضایی جانسون ناسا ، در هیوستون.

آپولو 13 در زمان واقعی
این قابل جستجو است آپولو وب سایت 13 یک پروژه بودجه ناسا است که توسط پیمانکار ناسا طراحی شده است بن فیست دسترسی به همه عکس ها ، فیلم ها ، متن ها و صوتی از این ماموریت را به بینندگان می دهد. بازدید کنندگان می توانند مأموریت را در زمان واقعی پخش کنند یا برای یافتن نکات برجسته از طریق آن حرکت کنند. این سایت شامل بیش از 17000 ساعت صدا ضبط شده از موقعیت های مختلف در کنترل ماموریت است. این برنامه همچنین شامل ویدئویی از کنفرانس های مطبوعاتی ناسا در هنگام وقوع است ، و همچنین فیلم های کنترل ماموریت که اخیراً خاموش همگام شده صوتی ، که قبلاً ساکت نبوده اند ، است.

بیشتر آپولو 13 نوار صوتی تیم کنترل پرواز با همکاری دیجیتالی شدند دانشگاه تگزاس ، دالاس. پنج نوار اضافی با کمک آرشیو ملی پیدا شد و در اوایل سال جاری توسط ناسا دیجیتالی شد.

آپولو 13 ضبط ویدئویی در پرواز
این انتقال های تلویزیونی ضبط فیلم های انتقال تلویزیون یا همان كینسكوپ ها است كه به نوار ویدیوی پخش شده منتقل می شوند ، سپس به پرونده های دیجیتال تبدیل می شوند و به جانسون مجموعه بایگانی اینترنت.

آپولو 13 مجموعه تصاویر
ناسا تصاویر را در قالب های مختلف و وضوح تصویری در دسترس قرار می دهد ، و کتابخانه تصویر و فیلم ناسا شامل بسیاری از موارد مرتبط با آن است آپولو 13 آپولو همچنین 13 تصویر در مجله سطح آپولو لونار ، یک سایت داوطلب ایجاد شده که توسط دفتر تاریخ ناسا اداره می شود ، موجود است.

آپولو 13 ارائه
درباره این اسلایدهای ارائه شده بارگیری کنید و آنها را سازگار کنید آپولو 13 به مخاطب و تنظیمات شما. بخش یادداشت ها برای هر اسلاید شامل منبع تصویر و توضیحات است.

منابع اضافی آپولو
اضافی آپولو منابع صوتی و تصویری با بالاترین وضوح تصویری موجود در این مجموعه سرپرستی عمومی در بایگانی اینترنت برای بارگیری در دسترس است. منابع اضافی مربوط به همه آپولو ماموریت ها در ناسا موجود است آپولو وب سایت 50 سالگرد.

همزمان با ناسا سالگرد سالگرد آپولو 13 ، آژانس با برنامه Artemis خود پیشرفت می کند ، که اولین زن و مرد بعدی را تا سال 2024 به ماه می فرستد و اکتشافات پایدار را با شرکای تجاری و بین المللی خود تا سال 2028 برقرار می کند. آنچه ما در طی عملیات پایدار روی ماه یاد می گیریم. ما را برای جهش بزرگ بعدی – اعزام فضانوردان به مریخ آماده کنید.

در مورد روش اکتشاف ماه در مریخ Artemis و NASA بیشتر بدانید:

https://www.nasa.gov/moontomars

منبع ناسا

لینک های مربوطه

http://www.nasa.gov

منتشر شده در جدید ترین اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید