رفتن به نوشته‌ها

استاد CMU برنامه ابتکاری را برای قرار گرفتن در معرض ردیابی ناشناس به COVID-19 ایجاد می کند

برنامه رایگان اندروید NOVID در حال حاضر در حال آزمایش بتا عمومی است و Loh منتظر تأیید آن در فروشگاه Google Play است و نسخه iOS در حال توسعه است.

لوه ، عضو گروه دانشکده علوم ریاضی دانشکده علوم ملون CMU ، گفت: من یک ایده داشتم که چگونه به جهان کمک کنم تا به حالت عادی برگردد. “و کارنگی ملون و گسترده تر پیتزبورگ جامعه هر آنچه لازم داشتم برای شروع به ساختن این ایده در واقعیت بود. “

با استفاده از رسانه های اجتماعی و همکاری با شلوغی ، Loh تیمی را جمع کرد ، از جمله بسیاری از دانشجویان CMU و فارغ التحصیلان شاغل در ریاضیات ، تعامل انسان و رایانه ، توسعه برنامه و امنیت اطلاعات – همه مناطقی که CMU برتری دارد – برای توسعه NOVID ، که می تواند ناشناسانه و قابل اعتماد افراد را ردیابی کند. قرار گرفتن در معرض COVID-19. این کار با استفاده از این امکان که کاربران بتوانند گزارش خود را گزارش دهند در صورتی که بدون نیاز به ثبت یا ضبط اطلاعات شخصی ، برای عمل جراحی کرونوی ویروس مثبت شده اند ، خود گزارش دهند. درعوض ، بطور دوره ای حس می کند که کاربر با شخص ناشناس دیگری که از برنامه استفاده می کند ، چقدر نزدیک است. NOVID با تشخیص این تعاملات ، می تواند از زنجیره های تماس برای شناسایی و هشدار دادن به شخصی استفاده کند ، در صورتی که قبلاً با کسی که اخیراً خود گزارش یک مورد مثبت داشته است ، یا هر کسی که قبلاً با شخصی که اخیراً خود گزارش داده است ، در تماس بوده است ، همه در حالی که تمام هویت ها را حفظ می کند. ناشناس.

در حالی که تعدادی از برنامه های ردیابی مخاطب در پاسخ به همه گیری در مراحل مختلف توسعه ظاهر شده اند ، لوه خاطرنشان می کند که NOVID می تواند از مزایای قابل توجهی برخوردار باشد.

لوه گفت: “هنگامی که ما به دنبال گذر از انزوا و پناهگاه های خود در گذشته هستیم ، ردیابی مخاطب نقش مهمی در بازگشت ایمن مردم به فعالیت های عادی خود بازی خواهد کرد.” “این به طور خودکار توسط برنامه های موبایل قابل دستیابی است ، اما تنها در صورتی که بتواند فاصله بین افراد را با دقت تشخیص دهد.”

NOVID اولین برنامه ردیابی مخاطب ناشناس است که از فناوری سونوگرافی برای سنجش دقیق فاصله بین افراد استفاده می کند. بسیاری از برنامه های فعلی فقط از امواج رادیویی بلوتوث برای اندازه گیری قدرت سیگنال بین دستگاه ها استفاده می کنند.

قدرت سیگنال بلوتوث به تنهایی برای محاسبه مسافت کافی نیست. این محدودیت نه تنها از نظر میزان قدرت سیگنال که انواع مختلف تلفن از آن ساطع می شود ، بلکه همچنین با تغییرپذیری که توسط تلفن در جیب یا کیف دستی قرار گرفته است ، یا توسط بدن انسان مسدود شده است محدود شده است. با تکیه بر قدرت سیگنال ، برنامه های مبتنی بر بلوتوث فقط می توانند امیدوار باشند که از طریق تجزیه و تحلیل بعدی کالیبراسیون فاصله ها را انجام دهند ، و حتی این مسئله هنوز یک مشکل حل نشده است.

در عوض ، NOVID بلوتوث را با سونوگرافی ، امواج صوتی با فرکانس درست در محدوده شنوایی انسان ، که تلفن های همراه مدرن می توانند از آنها ضبط و ضبط کنند ، تقویت می کند. اصل همان است که می گویند با شمردن ثانیه ها بین اعتصاب رعد و برق و رعد و برق ، رعد و برق چقدر فاصله دارد. با دانستن اینکه صدا با سرعت تقریبی 343 متر در ثانیه حرکت می کند ، اگر بتوانید مدت زمان لازم برای انتقال و دریافت سیگنال اولتراسونیک را در چند میلی ثانیه با دقت اندازه گیری کنید ، می توانید از این اندازه گیری برای تعیین فاصله با دقت چند پا استفاده کنید. از آنجا که تلفن های همراه امروزی از این توانایی برخوردار هستند ، لوه از این توانایی استفاده می کند تا NOVID را در مسافت های مربوط به ردیابی مخاطب ، اندازه گیری کند.

در این محدوده نزدیک ، سیگنال های اولتراسونیک نیز از طریق کیف و جیب قابل شناسایی هستند و می توانند با بازتاب سقفها بدون تأثیر قابل توجهی در اندازه گیری مسافت ، موانع را طی کنند.

Loh با تکیه بر تخصص خود در نظریه شبکه و الگوریتم ها ، الگوریتم های گرافیکی و نظری کارآمد را برای اطمینان از سرورهای NOVID در صورت ناگهان ورود به سیستم ، می تواند میلیون ها کاربر را اداره کند.

علاوه بر اینکه از لحاظ تکنولوژیکی می تواند از کاربران پشتیبانی کند ، لوه می دانست که برای طراحی یک اپلیکیشن که مردم مایل به استفاده از آن هستند نیاز است. برای این کار ، وی از طریق شبکه خود به دنبال استعدادی بود که عمیقاً متعهد به جنگ با بیماری همه گیر COVID-19 بود.

اولین کسی که به تماس پاسخ داد ارشد بود دین دیور. دیجور از نزدیک با سوفورف همکاری داشت بنت هافمن، هر دو کارنگی ملون دانشجویان عمده در تعامل انسان و کامپیوتر و سیستم های اطلاعات ، برای توسعه رابط کاربر محور برنامه. از آنجا که یک Fitbit به کاربران امکان پیگیری اهداف تناسب اندام خود را می دهد ، NOVID به کاربران اجازه می دهد تا تعاملات اجتماعی خود را دنبال کنند و ببینند که چقدر نقش خود را بازی می کنند تا جلوی انتشار را بگیرند.

دیجور گفت: “فرصت استفاده از مهارت های من برای مبارزه با COVID-19 و بازگشت به حالت عادی امری است که نتوانستم از آن عبور کنم.”

دیجور و هافمن قبل از همکاری با تیم ، از جمله بسیاری از فارغ التحصیلان و دانشجویان CMU ، به طور گسترده (و به صورت مجازی) ده ها مدل برنامه را با افراد در هر سنی آزمایش کردند ، تا بتوانند برای Android و iOS برنامه مهندسی کنند.

این تیم یک ماه تمام تلاش خود را انجام داده است تا ایده خود را عملی کند. دیجور گفت: همکاری با تیم تجربه ای ارزشمند بود.

وی گفت: “همه ما به نوعی از حمایت شدید CMU از تحقیق ، نوآوری و همکاری بین رشته ای بهره مند شده ایم.”

با این رویکرد منحصر به فرد ، لوه با ترکیب نیروی جامعه CMU و شرکت اجتماعی وی Expii توانست حمایت از توسعه این اپلیکیشن را به صدر پاسخ فناوری فن آوری به همه گیر بیاورد.

مرحله بعدی تست برنامه در تنظیمات دنیای واقعی است.

اگر برنامه اثربخش باشد ، می تواند به کارفرمایان کمک کند زیرا آنها در هنگام بازگشت به فعالیت های عادی ، راه های جدیدی برای ایمن نگه داشتن اجتماعات خود در نظر می گیرند. کارنگی ملون در حال بررسی نحوه استفاده این برنامه در برنامه های خود برای مجدداً تحقیق در دانشگاه است.

جی گفت: “وقتی گزینه هایی را برای بازگشت به محل کار در نظر می گیریم ، می دانیم که فناوری هایی مانند NOVID در حفظ امنیت جامعه و جلوگیری از وقوع حمله دوباره نقش اساسی دارند.” مایکل مک کوادمعاون رئیس جمهور برای تحقیقات در CMU.

NOVID در حال حاضر در نسخه بتا برای دستگاه های Android در novid.org در دسترس است.

منبع دانشگاه کارنگی ملون

لینک های مربوطه

http://www.novid.org

منتشر شده در جدید ترین اخبار

اولین باشید که نظر می دهید

پاسخی بگذارید